🔥 Dlouhodobě snižujeme ceny krmiv. Prohlédněte si nabídku.

☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Spolek Vrbová stáj

Spolek Vrbová stáj

O sbírce

Spolek Vrbová stáj je nezisková organizace zabývající se záchranou koní z nevhodných podmínek, jejich rehabilitací a navracením zpět do života. Dočasný domov u nás nachází i jiná domácí zvířata, která se ocitnou v nouzi kvůli opuštění majitelem či jeho neschopnosti zajistit jim vhodnou péči. Fungujeme již od roku 2014 prošli našimi dveřmi nejen koníci a psy, ale také kočičky, kozy, morčátka a křečci ☺️ Snažíme se dát každému šanci na nový život ♥️

K hledání nových domovů pro tato zvířata také poskytujeme prostor na naší facebookové stránce. Zároveň se také věnujeme práci s mládeží, která zde může najít smysluplné trávení volného času daleko od počítačů, televizí a videoher. Děti i dospělí se zde mohou naučit nejen jezdit na koních, ale také nezbytné péči o ně. V dětech tak rozvíjíme smysl pro zodpovědnost, pracovitost a lásku ke zvířatům a sportu. Starším dětem, které nás navštěvují pravidelně, také nabízíme procházky s koňmi na vodítku, čímž se prohlubuje jejich vzájemný vztah s koněm. Naším hlavním zájmem je dobro našich koní, a proto se nesnažíme získat mnoho různých žáků a koně přetěžovat, jako se tomu děje v mnoha jezdeckých školách. Dáváme přednost tomu, aby si děti utvořily s koňmi hezký vztah a práci s nimi si užily. Výukové hodiny se řídí jak potřebami žáků, tak koní. Rozhodně zde neuvidíte patnáct dětí ve značkovém oblečení, které čekají na svou 45 minutovou hodinu strávenou na upoceném koni, který jde dopředu už jen silou vůle.

Do budoucna bychom rádi vybudovali vhodnější prostory pro skladování jezdeckých potřeb a krmiv pro naše svěřence a pískovou jízdárnu, případně krytou halu, protože v současné době jsme velmi omezeni rozmary počasí. Snažíme se také získat nové pastviny, aby bylo možné jejich častější střídání. Vše je ale samozřejmě závislé na financích. Vzhledem k tomu, že domov u nás nachází většinou koně pocházející z nevhodných životních podmínek, na jejichž zdravotním stavu se špatná předchozí péče podepsala, náklady na veterinární péči tvoří velkou část našeho rozpočtu. V budoucnu bychom také rádi poskytovali hipoterapii jako pomoc pro postižené děti, které by zde mohly nejen jezdit a cvičit, ale také trávit čas v klidném prostředí, obklopeny našimi zvířaty a jejich terapeutickým působením. Velmi rádi také uvítáme návštěvy dětí z mateřských škol, které si zde mohou zvířátka pohladit a vybudovat si tak k nim hezký vztah. Na našem poníkovi si také mohou vyzkoušet, jak se koník čistí, a co mu chutná.

I přes to, že nás naše práce velmi naplňuje, nese s sebou i mnohé starosti s péčí o naše svěřence. Velmi bychom tedy ocenili jakoukoli finanční či materiální výpomoc. Rádi mezi sebou také uvítáme nové nadšené členy, ochotné pomoci se zvelebováním naší stáje a péčí o naše milovaná zvířata.

Více o naší činnosti můžete vidět na našem FB:

https://www.facebook.com/p/Spolek-Vrbová-stáj-zs-100054275989896/

Jak můžete přispět na Spolek Vrbová stáj, z.s.?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Spolek Vrbová stáj, z.s.