🔥 Dlouhodobě snižujeme ceny krmiv. Prohlédněte si nabídku.

☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.

🚚 Týden dopravy ZDARMAZbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci. 🚚

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Víte co udělat s rybičkami o prázdninách?

Víte co udělat s rybičkami o prázdninách?

Nezáleží na tom, zda budete trávit dovolenou doma nebo v zahraničí, protože léto vždy znamená čas dovolených. Sestavili jsme pro vás nejdůležitější tipy, které vám umožní opustit vaše akvárium s klidnou myslí.

S ohledem na prázdniny jsou akvarijní ryby bezproblémová domácí zvířata. Zajistěte, aby byly vaše ryby zdravé a v nejlepší kondici, to je to nejlepší opatření přípravy ryb na vaší dovolenou.

Tetra vám může nabídnout vše, co potřebujete vy i vaše ryby. Předtím, než odjedete na cílové místo, zeptejte se příbuzných, přátel nebo sousedů, jestli mohou pečovat o vaše akvárium v době vaší nepřítomnosti. Ideální osobou by samozřejmě byl kolega akvarista. Některé specializované obchody také nabízejí prázdninový servis. Předem je informujte o potřebné péči a krmení. 


Pokud nepoužíváte v péči o vodu Tetra Easy Balance, měli byste provést velkou částečnou výměnu vody krátce předtím, než odjedete na dovolenou. Nezapomeňte upravit vodovodní vodu na vodu vhodnou pro ryby použitím Tetra Aqua Safe. Zatím co provádíte částečnou výměnu vody, měli byste také vyčistit štěrk na dně akvária, například s použitím Tetratec ® Comfort Gravel Cleaner. Je-li to nezbytné, vyčistěte také filtrační materiál. To samozřejmě musí být provedeno pouze v akvarijní vodě, která byla dříve odsáta. 

Pokud chcete odjet pouze na pár dní, tak je Tetra Min Veekend  ideální možnost krmení. Kompaktní tyčinky krmiva, které mohou být snadno rozděleny, jsou ideální pro udržení vašich ryb v kondici až po dobu 7 dnů. Při delší nepřítomnosti zajistí plnohodnotnou stravu Tetra Min Holiday.

Pokud dáváte přednost krmení vašich ryb obvyklou potravou, informujte pověřenou osobu o krmení ve správném množství předem. Je nejlepší předem ukázat, kolik krmení mají dostávat.

Aby se předešlo problémům, např. díky překrmování, můžete po dobu nepřítomnosti snížit obvyklou porci krmení - je lepší být v bezpečí, než později litovat. Mimochodem - pokud jsou vaše ryby v opravdu špičkové kondici, nezáleží na tom, jestli jsou krmeny poněkud menším množstvím než obvykle nebo nejsou-li krmeny jednou nebo dvakrát za den. 

Nejlepší je, když je stav vašich ryb po dobu vaší nepřítomnosti, rovněž kontrolován každý den. Promluvte si s osobou, která se bude o akvárium starat, a řekněte jí, na jaké příznaky by si měla dávat pozor. Pokud máte smůlu a ryby by měly uhynout v době vaší nepřítomnosti, musí být z akvária samozřejmě co nejdříve odstraněny. 

Před svým odjezdem zkontrolujte pečlivě veškeré vybavení. Během vaší nepřítomnosti by zařízení mělo být denně kontrolováno. Zabere to jen pár pohledů, určit, zda je správná teplota vody, a na základě průtoku vody a odtoku z trysky, zjistit, zda filtr pracuje správně. Pokud vzduchovací kámen bublá a osvětlení se zapíná a vypíná automaticky, pak je všechno v pořádku. 

Normálně není nutné přijmout další opatření, co se týká čištění, pokud nebudete chybět několik týdnů a používáte Tetra Easy Balance. Pokud je to váš případ, může být nezbytné provést částečnou výměnu vody. Ukažte vašemu pečovateli potřebné kroky, veškeré zařízení a produkty péče (odkalovač, kbelík, Aqua Safe, atd.). 

Užijte si svou dovolenou – vraťte se zpět a zpracovávejte nové dojmy. Přejeme vám odpočinkovou dovolenou!