💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv.

Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci.
Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Zahradní jezírko – JARO

Zahradní jezírko – JARO

Péče o vodu a rostliny, stejně jako vhodné krmení ryb, vyžaduje na jaře speciální přístup a přípravky. Během zimy se v jezírku hromadí živiny, jako například fosfáty a nitráty, které způsobují rychlý růst řas na jaře. Chcete-li se zbavit nechtěných hostů, použijte Tetra Pond SeasonStart, která snižuje živiny řas přirozeným způsobem a inhibuje jejich růst.

Chcete-li se zbavit dusičnanů v jezírku, nahraďte asi 30% vody. Pro dosažení nejlepších výsledků, naplňte vodu v jezírku vodou z vodovodu. Vodu snadno otestujete pomocí proužkového testu Tetra Pond Test 6in1. Pramenitá voda může obsahovat hnojiva, dešťová voda je příliš měkká a má nestabilní pH. Takové výkyvy ztěžují parametry vody v jezírku a ohrožují ryby. Voda z vodovodu se upravuje pomocí Tetra Pond AquaSafe. Příprava neutralizuje těžké kovy, jako je měď přítomné v potrubí a snižuje chlor použitý k dezinfekci pitné vody.

Produkt Tetra Pond SeasonStart obsahuje všechny základní živiny, které ryby, rostliny a bakterie v zahradním jezírku po zimě potřebují. Tetra Pond SeasonStart  zlepšuje kvalitu vody a zajišťuje perfektní start jezírka do začátku sezony! Díky tomuto přípravku bude voda čistá a stabilní v průběhu celé sezóny, a řasy budou zničeny již v zárodku.


Je čas spuštění filtru. Budete také potřebovat provzdušňovací čerpadlo a UV sterilizátor. Pokud již máte zařízení na jezírku z předchozí sezóny, musí být řádně připraveno. Důkladně vyčistěte filtr, ujistěte se, že čerpadlo pracuje správně a vyměňte lampu do sterilizátoru. Maximální životnost lampy je 8000 hodin. Vzhledem k tomu, že sterilizátor by měl být v provozu po celou sezónu, měla by být lampa být vyměněna každý rok. Nedotýkejte se skleněných součástí sterilizátoru při výměně lampy a pečlivě vyčistěte nánosy vodního kamene. Nezapomeňte zkontrolovat a případně vyměnit filtrační náplně. Než se jezírko stabilizuje, nově vysazené rostliny nebudou produkovat dostatečné množství kyslíku. Proto je velmi důležité, zajistit vzduchování jezírka například pomocí sady Tetra Pond Kompresor APK 400. Díky němu bude voda v jezírku řádně provzdušněná a populace filtračních bakterií se zvýší.

Odumřelé, pomrzlé rostliny by měly být z vody okamžitě odstraněny, jinak dojde ke kontaminaci vody. Nechte ty, které přežily zimu a přidejte nové. Při sázení, použijte speciálně formulovaný výživný substrát pro jezírka, který vyživuje rostliny prostřednictvím kořenového systému. Umístěte rostliny s vrstvou substrátu do květináčů na vodní rostliny a pokryjte vrstvou štěrku. Zasaďte různé rostlinné druhy. Vodní rostliny, jako např. Egeria densa obohacují vodu kyslíkem a dalšími nepostradatelnými živinami. Plovoucí rostliny odebírají živiny přímo z vodního prostředí. U těchto druhů a pobřežních rostlin doporučujeme používat tekutý Tetra Pond PlantaMin. Nalijte doporučené množství instrukcí formulace do nádoby, přidejte vodu, a pak nalijte roztok do jezírka. Tento produkt poskytuje živiny a minerály nezbytné pro krásný rozvoj vodní vegetace, zatímco potlačuje růst řas.