🎄  Nevíte co k Vánocům? Vybrali jsme pro vás tipy na vánoční dárky pro mazlíčky. 🎄

 🎄 Tipy na vánoční dárky pro mazlíčky. 🎄

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Jak chovat plaze

Jak chovat plaze

Sladkovodní želva potřebuje:

Podle druhu masitou, kombinovanou a některé druhy dokonce převážně rostlinou potravu. Podle nároků druhu želva potřebuje: syrové libové maso, ryby (nekrmit stále, protože pak trpí nedostatkem vitamínu B1 a mohou na to i hynout) dešťovky, hmyz, vařené vajíčka, plátky jablek, hrušek, okurek, listy salátu, psí a kočičí granule atd.
Při pravidelním krmením masem dodávat vitamín B 1
Krmení přibližně dvakrát týdně, je-li v dobré kondici, neublíží jí ani dvoutýdenní hladovění (spíše jí pospěje)
Být chovaná v akvateráriu, kde je část prostoru pod vodou (hloubka vody o něco vyšší než je výška krunýře želvy) a část (vyvýšená) na suchu
Stále čistou vodu. Želvy plavou, přijímají potravu a většinou i kálejí ve vodě. Při výměně vody je nutné dodržet stálou teplotu vody. Výrazná změna teploty vody může vést k šoku i smrti.
V rohu plochý kámen nebo betonovou deštičku, nad níž je žárovka k vyhřívání a odpočinku. Nikdy nedávejte do vody složité předměty (kameny, jeskyňky), želva se v nich může zaklínit a utopit.
V létě umístění venku v ohrádce s přístřeškem proti slunci a s bazénkem. Aby želva mohla vylézt na sucho, musí mít pozvolný břeh. Výběh musí být dobře ohrazen do výšky nejméně 30 cm a 20 cm do hloubky. Vodní želvy obratně šplhají!