💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv.

Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci.
Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Pořizujete si štěňátko?

Pořizujete si štěňátko?

Pořizujete si štěňátko?

Máme pro vás několik užitečných rad, na co byste neměli zapomenout.

Když se poprvé setkáte se svým štěnětem, bude mu pravděpodobně 8 týdnů. S pomocí matky a chovatele už podniklo několik důležitých kroků vedoucích k vyrovnanému a socializovanému psímu jedinci.

Než poprvé přivedete své nové štěně domů, je důležité, aby byl Váš domov správně připraven a pomohl mu zvyknout si na nový život v prostředí bezpečí a jistoty. Štěně bude přirozeně zvědavé a tak dbejte na to, aby byly jeho průzkumy zábavné, ale hlavně bezpečné. Zajistěte, aby vše, co by mu mohlo ublížit anebo co by nemělo kousat, bylo mimo jeho dosah.

Pelíšek

Dobře zvažte, které místo zvolíte pro spánek štěněte. Pokud mu dovolíte, aby si své místo vybralo samo, přestože nebudete s jeho volbou souhlasit, bude obtížné dosáhnout toho, aby štěně v budoucnu změnilo názor. Je důležité, aby štěně mohlo sledovat z pelíšku rodinný život a neleželo v průvanu, proto mu zajistěte určenou plochu s vhodným psím pelíškem, kde bude moci spát.


Misky

Musíte také vybrat místo, kde bude moci jíst. Je tedy zapotřebí vybrat dostatečný prostor pro misku na krmivo a vodu. Misky by měly být z kvalitního a nezávadného materiálu a hlavně stabilní, aby nedocházelo k vylití vody či rozsypání granulí po podlaze.

Hračky

Také byste měli zvážit nákup hraček. Čím více štěňátko zabavíte, tím lépe předejdete poničenému nábytku.

Krmivo

Na trhu je takový výběr stravy, že je to až nepřehledné. Zde nabízíme několik typů, jak vybrat to pravé krmivo:

Kde nakupovat: Specializované obchody s potřebami pro domácí zvířata a veterináři mohou poskytnout odborné, nezávislé rady ohledně krmiva, a to podle věku, velikosti plemene a veškerých zjevných projevů vašeho psa.

Hledejte kvalitu: Projděte si seznam přísad a zjistěte, co krmivo skutečně obsahuje. U kvalitních krmiv by měl být živočišný protein, jako je například kuřecí nebo jiné maso, ve složení na prvním místě. Pes dokáže lépe zpracovat živočišný protein než rostlinný. Je také důležité, aby složení bylo vyvážené, s přísadami z celozrnných obilovin a vlákniny. Vyhněte se umělým barvivům, příchutím a konzervantům. Nezapomeňte si také porovnat denní krmné dávky, které Vám také pomohou se lépe zorientovat v kvalitě. Čím je dávka menší, tím by mělo být krmivo stravitelnější a tak dokáže pejsek využít více z daného krmiva.

Štěňata se na rozdíl od dětí dělí na mnoho velikostí a plemen, která se vyznačují velmi odlišným tempem růstu. Ten je kritickým faktorem při výběru nejvhodnější stravy. Zatímco štěňata velmi malých plemen dospívají v 9 měsících, tak obří plemena, třebaže v prvních měsících přibírají až 2 kg týdně, mohou růst dále až do dvou let. V závislosti na velikosti plemene byste svému štěněti měli podávat 3 jídla denně až do věku 6 měsíců věku. Po 6. měsíci rozdělte denní krmnou dávku na dvě části a podávejte ráno a večer.

Obojek, vodítko, postroj

V brzké době budete také potřebovat pro své štěně obojek a vodítko. Dbejte na to, aby obojek i vodítko byly z kvalitního materiálu. Vodítko by mělo být dostatečně dlouhé a obojek by neměl štěně „škrtit“. Nezapomeňte pořídit také kartáč, hřeben a psí šampón, abyste mohli správně pečovat o jeho srst. 

Přepravní box

Pokud budete se štěnětem cestovat, doporučujeme pořídit cestovní přepravku či klec, kde byste štěně mohli bezpečně přepravovat. Pokud se štěně naučí trávit takto cesty, zvykne si na toto místo a nebudete muset do budoucna vymýšlet, jak psa připoutat či jestli ho vůbec s sebou někam vezmete.

Pamlsky

Pokud začnete s výchovou, neměli byste zapomenout štěňátko občas odměnit nějakým pamlskem. Zde je opravdu veliký výběr, ale vždy byste měli hledět na kvalitu. Hodně cukru, soli či dochucovadel určitě není vhodné pro správný vývoj vašeho štěňátka.

Přejeme Vám, abyste prožili s vaším štěňátkem, novým členem rodiny, mnoho radostných chvil.