🔥 Dlouhodobě snižujeme ceny krmiv. Prohlédněte si nabídku.

Jste přihlášení jako členi chovatelského klubu Super zoo. V rámci nabídky nyní vidíte zvýhodněné ceny pro chovatelský klub.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Novinky / Podpořili jsme program zooterapie ve Speciální základní škole a Praktické škole

Podpořili jsme program zooterapie ve Speciální základní škole a Praktické škole

18. 12. 2019

V Ústí nad Labem, v severních Čechách, sídlí Speciální základní škola a Praktická škola, kterou navštěvuje 425 žáků s různě těžkými handicapy. Jednou z léčebně-terapeutických metod, které škola zařadila do svého školního programu, je zooterapie. 

Při této metodě se zvířata využívají při práci jak s dětmi se zdravotním či tělesným postižením, tak v případech, kdy se jedná o problémové chování a psychické problémy. Některé děti jsou v kontaktu s lidmi někdy těžko přístupné, pokud se při hodině použije zvíře, okamžitě ožívají, přestávají proces vnímat jako výuku, ale spíše jako hru. Zvířata mají obrovský vliv na psychiku člověka, čehož se právě zooterapie snaží využívat. 

Ve škole byla zřízena canisterapeutická pracovna, aby zvířata měla kde odpočívat. Péče o zvířata ve školním prostředí je velmi náročná, a proto jsme rádi, že jsme mohli fungování canisterapeutické pracovny a programu zooterapie podpořit.   

Na charitativním Večeru pro tiché tlapky, který škola pořádala v nádherném severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem, jsme do rukou paní ředitelky Brhelové předali šek na částku 25 000 Kč.  

Slavnostní večer plný tanečních a pěveckých vystoupení dětí ze školy, které připravili ve spolupráci se svými osobními asistenty pro své rodiče, se nesl v duchu vánoční pohody a dobré nálady. S některými dětmi vystupovali i psi a kočky z programu zooterapie. Všude byly vidět radostné úsměvy dětí a divadlem zněl bouřlivý potlesk.  

Fotogalerie