💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv.

Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci.
Blíží se INVENTURA. 🎁  -15 % na váš nákup. Slevový kód INVENTURA15. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Novinky / Terarijní výstava Žďár nad Sázavou 2019

Terarijní výstava Žďár nad Sázavou 2019

10. 6. 2019

Během víkendu 1. - 2. 6.  při příležitosti Dne Dětí proběhla na prodejně SUPER ZOO Žďár nad Sázavou již druhá výstava terarijních zvířat.

Oproti minulému roku jsme s místem skutečně nešetřili a přivítali jsme obrovské množství různých a zajímavých druhů zvířat. Díky patří všem, kteří nám zapůjčili ať už svoje terária, mazlíčky, či snad pomohli s přípravou, nebo se jen přišli podívat.

Velký zájem a evidentní spokojenost s akcí, nás nabudil k tomu, aby příští výstava byla ještě o chlup (nebo o šupinu?) lepší!

Bylo zde k vidění celkem 18 druhů hadů, 9 druhů pavouků, 6 druhů ještěrů, 2 druhy želv a mnoho dalšího.

Letos tu byli k vidění skuteční obři mezi hady – v nejspodnějším teráriu se vystavovala samička krajty mřížkované, která patří mezi nejdelší hady vůbec.

Hned vedle mohli návštěvníci vidět páreček hroznýšů královských.

Nad hroznýši pak bylo k vidění mláďátko krajty tmavé v albinistických barvách, vedle něj pak mladá užovka tenkoocasá.

Dále byla k vidění věčně syčivá užovka býčí a v přírodě dnes již vzácná, velká užovka amurská.

Skutečným klenotem mezi hady byl nepochybně pár hroznýšovců duhových, kteří svými duhovými odlesky zaujali nejedno oko.

Barevně zajímavá byla nepochybně i korálovka honduraská a vedle ní bylo možné zahlédnout celkem čtyři různé barevné mutace užovky červené (červená, bílá, zlatá a šedivá).

Barevné mutace patří nepochybně ke krajtám královským – měli jsme možnost vidět jak klasické zbarvení, tak i zbarvení poněkud jiné a to „piebald“.

Posledními obyvateli hadí stěny byla užovka ozdobná, korálovka kalifornská a hroznýšek pestrý.

Terária Repti Planet obydlely užovky japonské, které si prolézání mezi kořeny doslova užívaly, dále pak korálovka sedlatá, užovka tenkoocasá a v posledním byla k vidění suchozemská želva uhlířská. Ta ale nebyla jedinou želvou na výstavě. Hned vedle ubikace, kde po celý den spokojeně spali afričtí ježci bělobřiší, bylo mládě želvy ostruhaté. Ta patří mezi jedny z největších suchozemských želv vůbec.

Kromě želv a hadů patří teraristika nepochybně ještěrům. Největším klenotem a celebritou celé výstavy byla jistojistě samička varana skvrnitého, která za námi přijela i se svým obrovským teráriem. Aby varanů nebylo málo, hned naproti byl varan stepní. Z dalších ještěrek zde byly felzumy madagaskarské (včetně mláďat), pagekoni řasnatí, ještěrkovci Karstenovi a gekončíci noční.

A protože teraristika není jen o plazech, byl zde i jeden obojživelník – velká žába rohatka Cranwellova.

Z bezobratlých zde převládali sklípkani, ať už stromoví nebo zemní, bylo tu celkem devět kousků osminohých krasavců. Za zmínku stojí, že mezi nimi byl i sklípkan největší (Theraphosa blondi) a jeden z nejhezčích – sklípkan kovolesklý (Poecilotheria metallica). Kromě pavouků tu byly i dva druhy štírů, čtyři druhy strašilek, dva druhy kudlanek a velké terárium s mnohonožkami.

Druhý ročník terarijní výstavy byl vydařený.

Věříme, že si návštěvníci užili tento víkend stejně jako my.

Tímto děkujeme všem, co se na výstavě podíleli, nebo se za námi přišli podívat.

 

Za SUPERZOO Žďár nad Sázavou, Klára Sobotková a Tomáš Vodička