Vážení zákazníci, aktuálně probíhá technická odstávka e-shopu. Omlouváme se za vzniklé komplikace. Rádi vás uvítáme na našich prodejnách, kde provoz pokračuje bez omezení.

momentálně mimo provoz
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Škola Super zoo / ...o psech / Články / Běžný život / 10 tipů, kam vyrazit na výlet se psem

10 tipů, kam vyrazit na výlet se psem

Spousta pejskařů se těší, až se svými čtyřnožci vyrazí na výlet. Česká republika nabízí spoustu zajímavých a krásných míst, které stojí za to navštívit. A ruku na srdce, není hned výlet nebo dovolená lepší, když s sebou máte svého nejlepšího přítele? V tomto článku vám představíme jedny z nejoblíbenějších míst u nás, které stojí za to navštívit.

Když cestujete se psem vlakem

1. Babiččino údolí

Patří bez pochyby k nejznámějším výletním místům v České republice a snad každý si jej spojí s knihou Boženy Němcové, Babička. Kolem zámku musí být psi na vodítku, v celém údolí mohou být na volno. Při procházce narazíte na Staré Bělidlo, Viktorčin vodopád a mlýn. Pohodlně se dostanete vlakem do České Skalice a Babiččino údolí je pak co by kamenem dohodil. 

2. Divoká Šárka

Kdo by neznal legendu o Šárce a Ctiradovi ze Starých pověstí českých? Divoká Šárka je přírodní rezervace, skalnaté údolí v Praze, taková oáza klidu v chaosu velkoměsta. Psi mohou běhat na volno, podmínkou je však dobrá poslušnost, neboť potkáte spoustu jiných pejskařů, cyklistů a turistů. V Divoké Šárce je několik tras, z nichž nejkratší je dlouhá 5 km. Doprava není složitá. Vlakem se dostanete do Prahy a pak tramvají do zastávky “Divoká Šárka“.

3. Lednicko – valtický areál

Výlet v tomto areálu je na více jak na jeden den, neboť je zde opravdu mnoho zajímavostí k vidění. Aby ne, když je zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pejsek může běhat bez problému na volno, v zámeckém parku je však lepší ho mít na vodítku. Vlakem se dostanete jak do Valtic, tak do Lednice a můžete si tak naplánovat, kde trasu začnete.

4. Adršpach

Turisticky velmi oblíbená lokalita poblíž hranic s Polskem, jež znáte jistě například z pohádek Třetí Princ a Princ a Večernice. U vstupu do skal je vlaková zastávka Adršpach. Psi musí být na vodítku po celou dobu. Ačkoli při dodržování pravidel není cesta vyloženě nebezpečná, obezřetnost by měla být na místě. Doporučujeme pojmout výlet jako vícedenní a projít také Teplické skály.

5. Kolem Sázavy trampskými osadami 

Atraktivní procházka kolem řeky Sázavy, kdy se prochází vyhlášenými trampskými osadami, např. Ascalona a Colorado. Během trasy vás nepřekvapí žádné prudké stoupání a po cestě je možné občerstvit se v trampských minihospůdkách. Procházka je vhodná i za vysokých letních teplot, neboť téměř celá cesta je ve stínu podél vody. Výchozím bodem je vlaková stanice Petrov u Prahy, kde přejdete na druhý břeh do Pikovic a pak dojdete až do Kamenného přívozu, kde se zpět vrátíte vlakem. Doporučujeme nasednout na legendární vlak Posázavský pacifik. Délka trasy Pikovice – Kamenný Přívoz je cca 11 km.

pes na skálepes běží ve sněhu

Když můžete jet autem

6. Naučná stezka okolo Vydry

Tato stezka je bezesporu nejkrásnější stezkou Šumavy. Vede romantickým údolím říčky Vydry, kde je nejprve tok relativně klidný a postupně se mění v hučící živel. Na trase lze spatřit kamenné moře, viklany a obří hrnce. Další zajímavostí je stálá expozice vydry říční, kterou proslavil Večerníček o Vydrýskovi a nadchne zejména děti. Trasa je nenáročná, vhodná i pro kočárky, nicméně zde platí zákaz jízdy na kole

7. Suchdol nad Lužnicí

Opravdu ideální výlet, nejen s pejskem. U Suchdola se nachází pískovna, ve které je skvělé koupání díky písčité pláži a postupnému vstupu do vody a k procházkám lze využít také okolní lesy. V okolí je několik kempů. Doporučujeme strávit v této části jižních Čech více dní a navštívit například nedalekou Třeboň. Pokud máte poslušnějšího pejska, vyzkoušejte sjezd řeky Lužnice

8. Keltská stezka

Jedná se o okružní stezku vedoucí Železnými horami, z Nasavrk do údolí řeky Chrudimky přes přírodní rezervaci Krkanka do obce Hradiště. Dostanete se k největšímu lákadlu celého výletu, do prostoru původního keltského osídlení – oppida. Jedná se o méně náročnou trasu dlouho 9 km a zaujme zejména milovníky historie a přírodních věd

9. Sněžka

Náročnější výstup na naší nejvyšší horu se vám odmění krásným výhledem. Výchozí bod je nejčastěji v Peci pod Sněžkou. Na území Krkonošského národního parku je zakázáno volné pobíhání psů, což znamená, že musí být v dosahu svého pána a spolehlivě reagovat na povely. Nicméně se doporučuje, aby byl na vodítku. Změna nastává na polské straně hor, kde musí mít pes náhubek a být na vodítku, tak pozor na to. Délka trasy se pohybuje mezi 8 -10 km.

10. Zoo Brno

Zoologická zahrada Brno je jedna z nejvýznamnějších zoologických zahrad u nás. Atraktivní je zcela bez pochyby také Zoo Praha, ale Zoo Brno chová arktické vlky, které jsou zcela jistě lákadlem především pro pejskaře. Zajímavé setkání s touto nádhernou psovitou šelmou zblízka můžete zažít nejen vy, ale také váš pejsek. Jaká jsou psí pravidla pro návštěvu brněnské zoo? Pes musí být v areálu na vodítku, do pavilonů je vstup se psem zakázán. Pes by měl být dobře vychovaný, aby neštěkal na zvířata a tím je neplašil, nerozrušoval. 

pes na Sněžcepes v kanoe

Rady a tipy pro výlety se psem

 • Buďte ohleduplní a po svém psovi uklízejte
 • Venčete jej pouze tam, kde je to povoleno
 • Mějte svého psa stále na očích
 • Pokud si nejste jisti poslušností, mějte jej na vodítku, aby neobtěžoval lidi, zvířata nebo nehonil divokou zvěř
 • Je nutné respektovat návštěvní pravidla a nařízení místa, na které se chystáme vydat. 
 • Doporučujeme vždy dopředu pročíst informace na internetu týkající se daného výletu, abyste předešli nepříjemným překvapením.

Co s sebou na výlet?

 • Očkovací průkaz
 • Cestovní misku na vodu
 • Hračky, které má pejsek rád
 • Ručník
 • Psí lékárničku nebo minimálně desinfekci
 • Pinzetu na klíšťata
 • Náhubek nebo tašku pro malá plemena

Závěrem bychom Vám rádi doporučili si pročíst článek o Cestování se psem v dopravních prostředcích a popřát Vám mnoho hezkých chvil se čtyřnohým kamarádem při cestování po naší krásné vlasti. 

Máte nějaký tip na výlet? Podělte se o něj v komentářích pod článkem.

Sonja Nawinová
Produktový specialista