Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

5 tipů na první zvířátko pro dítě

„Mami, tati, já bych chtěl/a zvířátko!“ To je věta, kterou dříve či později uslyší každý rodič. Pořízení mazlíčka naučí dítě zodpovědnosti, neboť se o své zvířátko bude muset starat, bez ohledu na cokoliv. Nejdůležitější pravidlo však je, že zvíře není hračka a potřebuje péči neustále, nejen po dobu, kdy přijde dítěti roztomilé. Pokud jste pevně rozhodnuti, že se vaše domácnost rozroste o nového člena, přinášíme Vám 5 tipů na oblíbené mazlíčky.

1. Betta bojovnice pro malé akvaristy

Betty neboli bojovnice jsou velmi nenáročné akvarijní ryby. Jejich ústrojí jim umožňuje přijímat kyslík přímo ze vzduchu, takže nepotřebují vzduchování, ale ocení hustě osázenou desetilitrovou nádrž s filtrací, světlem a topítkem. Proto jsou výbornou volbou pro začínající malé i dospělé akvaristy. Samci vynikají dlouhými závojovými ploutvemi a existují v různých, barevných mutacích, takže je opravdu z čeho vybírat. Kvůli vzájemné agresivitě je potřeba je držet samostatně. Pokud tedy Vaše ratolest nevyžaduje přímý kontakt se zvířetem a chcete jen, aby „měla na co koukat“, můžete začít právě s bettou.

Více se o chovu Bett bojovnic dozvíte v tomto článku.

Betta bojovnice v akváriu šnek africký

2. Pro začínajícího teraristu se hodí nenáročná oblovka

Ačkoliv v severní Americe jsou oblovky považované za škůdce, v našich končinách jde o oblíbeného nenáročného mazlíčka. Dá se chovat v plastových faunaboxech. Vhodnější je však klasické skleněné terárium. Terárium je třeba pravidelně rosit, což většina dětí zvládne sama.

Více informací o oblovkách se dozvíte v našem článku.

3. Zodpovědným dětem pořiďte zakrslého králíčka

Pro odrostlejší děti se hodí zakrslý králíček. Je to chytré malé zvířátko, které vyžaduje kontakt se svým majitelem. Naučíte ho chodit na toaletu a čištění podestýlky pak bude hračka. Ačkoliv jde o roztomilé zvíře, je potřeba mít na paměti, že králík nemá rád nošení a ani vynucené, zdlouhavé mazlení.

Užitečné informace o chovu králíčka a vybavení jeho obydlí najdete zde.

králík s holčičkou agama vousatá

4. Agama vousatá potřebuje každodenní péči

Mladým teraristům doporučujeme agamy vousaté. Jedná se o poměrně nenáročné pouštní zvíře, které ovšem potřebuje každodenní péči. Krmí se hmyzem, převážně cvrčky. Připravte se tak na to, že Vám občas uprchlý cvrček zaleze pod lednici. Agamy se dají velmi snadno ochočit a dá se s nimi dobře manipulovat.

Před pořízením agamy se podívejte na video Jak založit terárium pro agamu.

5. Andulka vlnkovaná bude chytrým společníkem

Andulky jsou vítanými společníky nejen u menších dětí. Zpočátku jsou poměrně plaché, ale brzy si zvyknou. Andulky jsou velmi kontaktní a můžete je naučit různé kousky nebo pár slov. Jsou také velmi křehké a při neopatrné manipulaci uletí.

Než dětem mazlíčka pořídíte

Ať už vyberete jakéhokoliv zvířecího kamaráda, nezapomínejte děti vést k zodpovědnosti. O zvířátko se musí pravidelně starat a nestresovat jej vynucováním toho, co zvíře samo nechce. Dětem vysvětlete, že pokud budou zvířátku věnovat správnou péči a lásku, budou v něm mít báječného společníka.

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image