Po - Pá: 8:00 - 16:30
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Anolis rudokrký

ANOLIS RUDOKRKÝ  (Anolis carolinensis)

Původ    

Žije v jihovýchodní oblasti USA, v Mexiku, ve střední Americe a na Bahamách. Často se vyskytuje v zahradách a parcích, rád se vyhřívá.

Velikost 

Dorůstá délky 14-22cm. Samci jsou na hřbetní straně zelení, na břišní bílí a hrdlo mají zářivě červené. Barvy mění v závislosti na okolní teplotě. Samice jsou obvykle hnědé. 

Potrava 

Anolisové rudokrcí se živí hmyzem a jeho larvami, housenkami a pavouky. Často polykají drobná zrnka písku, která jim slouží jako gastrolity. 

Chov    

Chováme je v páru v teráriu o přibližných rozměrech 100x80x80cm. Prostor vybavíme větvemi a rostlinami a vyhříváme na teplotu 26°C. Tento druh potřebuje pro správné rozmnožování asi dvouměsíční zimní období klidu.

Odchov  

Březí samice kladou v osmidenních intervalech obvykle po dvou vejcích, které zahrabou do země a půdu nad nimi pevně upěchují. Vejce přeneseme do inkubátoru, kde je inkubujeme při teplotě 22-25°C. Mláďata se za těchto podmínek líhnou po 55-66 dnech. Ačkoliv v přírodě se jednoho roku dožijí přibližně 2% jedinců, v lidské péči se mohou dožít dvou až čtyř let.  

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image