💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Jak zabavit králíka

Králíci jsou oblíbená a velmi chytrá zvířátka. Na svého majitele si rychle a dobře zvyknou a jsou z nich skvělý mazlíčci. S našimi tipy zpestříte svému ušákovi život, a ještě mezi sebou upevníte pouto.

Co vše obnáší správná péče

Pokud pořízení králíka teprve zvažujete (přečtěte si náš článek o 6-ti důvodech, proč si pořídit králíka) nebo chcete vylepšit bydlení ušákovi, který s vámi již bydlí, bude se vám hodit náš článek o tom, jak vybavit klec a jak o něj správně pečovat. Správná péče je široký pojem, který obsahuje nejen základní věci jako je krmení, výbava či to, jak má králík bydlet, ale také to, jak pečovat o jeho psychické zdraví. To je dost často opomíjené, protože psychika se silně odráží na fyzickém stavu zvířete.

Hračky pro králíky

I králíčci si chtějí hrát. Díky své přirozené zvědavosti a inteligenci je dobré stimulovat jejich psychiku a to jak jinak než hrou. K tomu jsou ideální interaktivní hračky pro králíky. Vyzkoušet můžete dřevěnou poličku na pamlsky Epic Pet. Hra je velmi jednoduchá. Libovolné políčko naplníte oblíbeným pamlskem a přikryjete. Králík pak využívá svůj čich k tomu, aby pamlsek našel. Pro králíky není nic přirozenějšího, než hlodání. V naší nabídce proto najdete hračky, které králíčka zabaví a také si s nimi obrousí hlodáky. Ať už dřevěné či z lufy, zábava je zaručena! Při výběru hraček mějte vždy na paměti, že musí být z netoxického materiálu s bezpečnou úpravou. Mezi další oblíbené hračky můžeme zařadit míček na pamlsky, čuchací kobereček nebo různé hlavolamy.

Vybavení klece

Klec je pro králíka bezpečné útočiště, které si určitě zaslouží i další výbavu než jen seník, misku na vodu, toaletu a domeček na spaní, nemáme pravdu? Králíčci ocení různé tunely, závěsné hračky a závěsná krmítka, díky kterým se krmení stane hrou.

Náš Super tip: Jak spojit příjemné s užitečným? Králíci zbožňují hrabání. Jak jim ho ale dopřát, aniž byste museli obětovat vysypaný květináč? Vše, co potřebujete je krabice (větší od bot nebo něco podobného). Do krabice nasypte dostatečné množství koupacího písku pro činčily a pak jen sledujte, jaký wellness si váš miláček užije. Je to pro něj nejen zábava, ale pečuje tím také o svůj kožíšek.

Hurá ven

Pokud chováte králíka doma je dobré mu za vhodného počasí nabídnout i venkovní výběh. Tipy, které se vám budou hodit při zařizování venkovního výběhu najdete v našem článku.

Hry s králíkem

Přemýšlíte, jak hodnotněji trávit čas se svým králíčkem? A co zkusit trénink povelů či různých triků? Budete potřebovat klikr, oblíbené, kvalitní pamlsky a trochu trpělivosti. Také nezapomeňte, že i trénink ušáka má svá pravidla – musí být v pozitivním duchu, bez nátlaku a trestů (v opačném případě ztrácíte důvěru svého králíka) a trénink zbytečně nenatahovat.

Co můžete například svého králíka naučit:

  • přiběhnout na zavolání
  • panáčkovat
  • skákat přes překážku (pokud by vás zaujal sport s názvem králičí hop, přečtěte si o něm více zde)
  • dát pac
  • jít na povel do klece, ohrádky či přepravky
  • skok do náruče
  • slalom mezi nohama

 

 

 

 

 

Komentáře