🚛 Doručení domů zdarma při nákupu nad 799 Kč 💡 Sleva 10 % na váš první nákup. Zaregistrujte se!

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Krmení ptáčků v zimě

Krmení ptáčků v zimě

Když se venku ochladí a napadne sníh, mnoho z nás myslí také na ptáčky žijící v přírodě. Chodíte v lese kolem ptačích krmítek a napadne váš, že byste také mohli něco udělat pro ptáčky, kteří na podzim neodlétli za potravou a příznivějším počasím, ale zůstali tady u nás? Poradíme vám, jakým způsobem je možné dokrmovat volně žující ptáčky.

Pořiďte si ptačí krmítko

Pokud jste dostatečně manuálně zruční, můžete si krmítko sami vyrobit. Nejběžněji se jako materiál používá dřevo. Důležitou součástí krmítka je také střecha, která pomáhá chránit krmivo před sněhem, deštěm a vlhkostí. Základna by měla mít ohrádku, která bude bránit rozfoukání krmiva na zem.

Vhodná jsou také krmítka se zásobníkem, ze kterého se krmivo postupně odsypává a vydrží tedy delší dobu. Velikost krmítka záleží na vás, ale myslete také na to, aby bylo krmivo přístupné i pro větší druhy ptactva. Krmítko umístěte na dobře přístupném a viditelném místě, nejlépe v závěsu, aby ptactvo neodlovovali volně žijící kočky a kuny.

Co nasypat ptáčkům

K dostání jsou jak lojové koule, tak i krmné směsi vhodné k přikrmování. Často se používá i čistá černá slunečnice. Směs můžete vylepšit o ovesné vločky, tvaroh, strouhanou mrkev, nebo drcená jádra vlašských a lískových ořechů. Někteří výrobci dělají i lojové bloky, které jsou rozdělené pro plodožravé a hmyzožravé ptactvo. Pokud nechcete lojové koule kupovat, můžete si své vlastní lojové krmítko vyrobit.

Nejdříve se rozhodněte, pro který typ ptactva má krmítko být. Často se k výrobě lojojvého krmítka používá obrácený květináč, nebo kokosová skořápka. Do nádoby nasypete směs zrnin, plodů, nebo sušený hmyz smíchaný s rozehřátým tukem. Krmítko poté zavěsíte na klidné místo. Při umísťování zakoupených lojových koulí, nebo takovýchto krmítek dávejte pozor, aby na lůj nesvítilo sluníčko, které by jej mohlo rozpustit.

Pták v ziměkrmítko pro ptáky

Kdy dokrmovat

S dokrmováním můžete začít začátkem listopadu a krmit až do března. V tomto období můžete u krmítek potkat třeba kosy, vrabce, hrdličky nebo různé druhy sýkor. Některé druhy ptactva se kvůli lepším podmínkám stahují do měst. Nejčastěji zde potkáte například havrany, krahujce, nebo strnady.

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image