Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Línání psa a jak ho urychlit

Proces línání

Línání u psů je fyziologický proces výměny srsti v závislosti na roční období, kdy starou srst nahrazuje srst nová, aniž by vznikala holá místa po těle a nejvýraznější je u plemen se středně dlouhou srstí. Línání postupuje od zadní části těla dopředu a ovlivňuje ho světlo, resp. délka dne, proto psi chovaní v bytě pod umělým světlem línají celoročně. To pro páníčky znamená častější a důkladnější úklid a zvýšenou péči o srst psa.

Psi držení venku línají dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Na jaře vylínává zimní srst, na pozim se pes nasrsťuje. Během roku línají většinou mírněji. U těchto psů je také více zřetelné než u psů chovaných v bytě.

Jak línání urychlit?

Línání nelze zastavit, ale lze jej omezit. Nezapomínejte, že kvalitní a lesklá srst je odrazem zdraví psa a péče, kterou mu jeho páníček poskytuje. 

Zde je pár tipů, jak línání urychlit:

  • Kvalitní strava – to je základ
  • Přidávání oleje do krmiva, výborný je lososový olej
  • Během línání psa častěji koupejte. Volte přírodní a kvalitní kosmetiku, resp. šampon a kondicionér. Dále pomůže častější kartáčování, česání odpovídajícím kartáčem. Čím dříve bude odumřelá srst odstraněna, tím dříve nastoupí krásná, nová srst. Volte takové kartáče a úpravu srsti, která odpovídá typu srsti Vašeho psa.. 
  • Doporučujeme přidávat vitamíny, např. vitamin H (známý jako Biotin), vitamin E. Dále mořské řasy nebo pangamin

pes se válí před česánímpes při stříhání

Doporučujeme aneb užiteční pomocníci

Furminator pro méně časté línání

Hrablo určené k vyčesávání podsady, neřeže a nepoškozuje srst. Při pravidelném používání redukuje línání o více než 90%. Ocelové ostří účinně pročeše i nejspodnější vrstvy srsti a vyčeše srst rychleji a lépe.

FURminator zakoupíte na e-shopu i prodejnách >>

Lososový olej pomáhá srsti ke zdraví

Trápí vašeho pejska lámání a vypadávání srsti, matná srst, lupy, alergie, problémy s pigmentací či poruchy imunitního systému? Zkuste lososový olej. Je bohatý na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Navíc kladně ovlivňuje nespočet metabolických pochodů a psi ho většinou přijímají bez problémů. 

Když nastanou problémy

Zanedbání péče o srst

Doporučujeme důsledně pečovat o srst Vašeho pejska, neboť neodstraňováním odumřelé srsti se může zadělat na velký malér v podobě zapařenin, cizopasníků a dalších kožních problémů. Příčinou může být také špatná strava.

Nadměrné línání

Pokud pes nadměrně líná, ale nemá holá místa v srsti, vylínává symetricky a kůže není zanícená, častěji psa kartáčujte. Pokud v srsti vylysalá místa nacházíte, jedná se o alopecii a určitě doporučujeme vyhledat veterináře, který s Vámi probere další postup léčby. Pokud nadměrné línání trvá více než 1 měsíc, může se jednat o poruchu štítné žlázy nebo metabolismu a opět je na místě vyhledat pomoc veterináře.

Svědivost

Pokud pejska během línání i mimo něj něco svědí, příčin může být více. Může jít například o potravinovou alergii, která je u psů nejčastěji na kuřecí maso a obiloviny, napadení vnějšími parazity nebo různá onemocnění kůže. I v tomto případě doporučujeme navštívit lékaře, který stanoví léčbu v závislosti na druh onemocnění.

Prostředí ve kterém pes žije

Vliv na špatný průběh línání má také prostředí, ve kterém pes žije. Např. příliš suchý vzduch, zvýšená prašnost v bytě, stres (narození dítěte, separační úzkost atd.) a mnoho dalších.

Sonja Nawinová
Produktový specialista

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image