🚛 Doručení domů zdarma při nákupu nad 799 Kč.

🐾 Během státních svátků 5.7. a 6.7. jsou všechny naše prodejny otevřené.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Škola SUPER ZOO / ...o psech / Články / Běžný život / Návod na klidné Vánoce a Silvestr

Návod na klidné Vánoce a Silvestr

Návod na klidné Vánoce a Silvestr

Nastal nám advent a přípravy na Vánoce jsou již v plném proudu. Děti píšou Ježíškovi seznam toho, co si letos nejvíce přejí a ten pak pilně pracuje na splnění všech jejich tajných přání. Domovy se line vůně cukroví. Většina z nás nezapomíná ani na své čtyřnohé členy rodiny a přemýšlí, jak jim udělat radost, aby také oni našli něco pod vánočním stromkem. Ale s koncem roku nastávají i obávané Silvestrovské oslavy. S našimi tipy je se svými mazlíčky zvládnete.

Na co si dát pozor?

Vánoční svátky přímo svádí k tomu se o nějakou tu mlsku podělit se svým mazlíčkem. Ale pozor -  po Vánocích jsou veterinární ordinace přeplněné psy a kočkami, kteří trpí zažívacími problémy jen díky tomu, že jim jejich majitelé chtěli přilepšit nějakou tou lidskou dobrotou. Krmili je cukrovím, řízky, salátem, čokoládou a jinými lidskými dobrotami. Zvířecí žaludky však nejsou na potravu s vysokým obsahem cukru, soli a přepáleného tuku stavěné a čokoláda je pro ně navíc toxická! Mnohem lepší je odměňovat mazlíčky pamlsky pro ně určenými přímo pro psy a kočky.

Pokud byste rádi dopřáli svému mazlíčkovi cukroví, jako dopřáváte sami sobě, určitě mu nedávejte to naše lidské, plné cukru. Zkuste mu udělat cukroví určené přímo pro něj. Tipy na vánoční cukroví pro pejsky a kočičky naleznete v našem článku zde.

Jak zvládnout silvestrovské oslavy?

Ačkoliv pro lidi jsou Vánoce svátky klidu a pohody, pro mnohé psy a kočky je konec roku spojen se stresem způsobeným strachem z petard a ohňostrojů. Pro uklidnění můžete použít Canicomfort a Catcomfort. Jedná se o řadu sprejů a difuzérů pro psy a kočky s obsahem feromonů. Dále může dobře posloužit i řada  No Stress s obsahem esenciálních olejů pro uklidnění zvířete. Zvíře se bude nejlépe cítit ve společnosti svého páníčka, na to nezapomínejte.

Zásady, jak se psem překonat Silvestr

  • Pejska vyvenčete ještě před půlnocí. I ten nejstatečnější pes se může leknout, pokud mu nad hlavou začnou lítat ohňostroje.
  • Při venčení jej mějte pevně na vodítku. Vyděšené zvíře je zmatené a může se lehce zaběhnout.
  • Pokud se váš pes bojí, připravte mu doma místečko, kde by se mohl pohodlně schovat.
  • Chovejte se tak, jako by se nic nedělo. Zvířata jsou velmi sensitivní vůči rozpoložení svých páníčků a veškerý váš stres nebo klid můžete přenést i na ně.
  • Po silvestrovských oslavách buďte při venčení nad míru obezřetní. Některé rachejtle a petardy nemusí vybuchnout a jsou tedy nebezpečné pro kolemjdoucí. 

A jak překonat Silvestr s kočkou?

  • Snažte se jí dopřát co největší klid.
  • Pokud se sama někam schová, nechte ji, cítí se tam bezpečně a další manipulace by mohla způsobit ještě větší stres. 
  • Kočku alespoň den před Silvestrem nepouštějte ven (pokud má neomezený přístup ven - aby se stihla vrátit, než vypuknou oslavy).
  • Několik hodin před začátkem nového roku si s kočkou hrajte - unavíte ji a rychleji usne.
  • Pokud kolem půlnoci nespí, snažte se odpoutat její pozornost od hluku venku - zavřete okna, zatáhněte závěsy, hrajte si s ní, mazlete se s ní atd.

 

Pokud jsou členy vaší domácnosti také jiní mazlíčci (zakrslí králíci, potkánci, papoušci atd.), přesuňte jejich ubikaci pokud možno na místo v bytě/domě, kde bude hluk slyšet nejméně. Můžete jim dát oblíbenou dobrotu, buďte u nich povídejte si s nimi. Vaše přítomnost a hlas je jistě uklidní. Pokud se ukryjí v domečku či jiném koutu klece, nechte je v klidu a nevyndavejte; našli si totiž pro ně bezpečné místo, které jim jim pomůže silvestrovské veselí zvládnout co nejlépe.

 

 

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image