Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Péče o psa v zimě

Zima je obdobím zimních radovánek a sportů. Ale víte, jak se postarat o svého psa tak, aby si i on zimu užil a přečkal ji ve zdraví? Nejvíce musíme pochopitelně myslet na pejsky, kteří jsou „ubytovaní“ venku.

Pes na zimní zahradě

Pro psy držené venku doporučujeme dodržet tato pravidla:

Zateplete psí boudu

Kotec by měl být zateplený (tři strany by měly být plné) a samozřejmostí je polystyrenem zateplená bouda s předsíňkou, neboť předsíňka pomáhá udržovat teplo v boudě. Boudu doporučujeme vystlat slámou – je jednoznačně nejlepší. Deky a pelíšky sice zahřejí, ale pouze do chvíle, než navlhnou. Pokud přeci jen máte k dispozici pouze deky apod., často je kontrolujte a měňte. Stejně jako my lidé, i starší pejsci mohou v zimě trpět bolestmi kloubů, proto nezapomeňte svému chlupáči (nejen tomu stárnoucímu) drženému celoročně venku preventivně dávat kloubní výživu.

Pozor na vodu!

Je opravdu důležité, aby NEměl v misce zmrzlou vodu. Doporučujeme nalévat horkou vodu do misky a po několika hodinách kontrolovat a celý proces opakovat. Co se krmení týká, zalévejte granule teplým vývarem nebo přidávejte ohřátou masovou konzervu.

Střídání teplot může pejskovi ublížit

Doporučujeme také nebrat psy do domu na delší dobu, např. na noc. Střídání teplot opravdu pejskovi ze zdravotního hlediska neprospěje. Dlouhosrstá plemena zvládají zimu venku velmi dobře a braní domů by jim mohlo způsobit prochladnutí kostí, kloubů a ledvin, neboť přichází kvůli teplu o zimní srst. Krátkosrstým psům lze do boudy instalovat také vytápění, ale zvládají pobyt venku i s řádně zateplenou boudou.

pes v autěkočka v přepravce

Pes v bytě

Pro psy chované v bytě platí jedno důležité pravidlo. Neměli byste byt přetápět. Zejména dlouhosrstá plemena by mohla trpět nesnesitelným horkem. Když pes následně vyjde z bytu ven do mrazu, zvyšuje se riziko nachlazení a dalších zdravotních problémů s tím spojených. Pokud máte v bytě chladněji, doporučujeme na zimu pořídit thermo pelíšek nebo teploučkou deku do pelíšku nebo na místo, kde pes rád odpočívá. Pro menší plemena jsou vhodné tulipytlíky.

Procházky v zimě

V zimě nejvíce trpí mrazem krátkosrstá plemena, která se s výkyvy teplot vyrovnávají díky absenci podsady hůře než středně nebo dlouhosrstá plemena. Takovým plemenům je dobré pořídit obleček nebo kabátek. Ten doporučujeme před koupí na pejskovi zkusit, aby mu seděl dobře a nikde ho neškrtil. Přijďte s pejskem do našich prodejen SUPER ZOO a oblečky spolu vyzkoušíme. Víte, jak vybrat vhodný obleček? Pokud ne, dozvíte se to v našem článku.

Není potřeba v zimě zkracovat procházky kvůli tomu, aby pes nenastydnul. To však platí za předpokladu, že se pes bude neustále hýbat. Opravdu nedoporučujeme nechávat psa uvázaného před obchodem, kde bude mrznout, zatímco páníček bude v teple nakupovat. Pozor u milovníků vody, ty je samozřejmě potřeba vody držet dále, hrozí nastydnutí pejska.

Pozornost věnujeme také psím tlapkám. Především ve městě jsou chodníky sypané solí. Po i před procházkou tak ošetřete tlapky mastí na tlapky. Dobrým pomocníkem jsou také boty pro psy, zejména při delších procházkách ve sněhu, kdy může dojít k pořezání polštářku o sníh.

Tak a teď jen čekat na sníh a poté si pořádně zimní radovánky se svým parťákem užít.

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image