🚛 Doručení domů zdarma při nákupu nad 799 Kč. Sleva 10 % za vaši registraci.

0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Škola Super zoo / ...o psech / Články / 4 důvody, proč psi žerou trávu

4 důvody, proč psi žerou trávu

Říká se, že když pes žere trávu, předpovídá tím déšť. Na toto tvrzení zatím neexistuje žádný vědecký důkaz, avšak náhlá chuť na něco zeleného může u vašeho psa skutečně něco znamenat.  

Není jim dobře 

Odborníci na chování zvířat vypozorovali, že masožravci – ať už to jsou psi nebo kočky – se nejčastěji uchylují ke konzumaci trávy v případě, že si potřebují vyčistit žaludek po pozření něčeho nevhodného. Tuto situaci poznáte tak, že pes trávu rychle hltá. Nerozkousaná dlouhá tráva ho totiž šimrá v tlamě a vyvolá tím tak zvracení, kterého se zvíře snažilo docílit. V případě, že se vám váš mazlíček zdá po vyzvracení úplně v pořádku, není co řešit. Pes svůj zdravotní problém totiž vyřešil díky svému instinktu. Pokud pes ale jen divoce hltá, dáví se, ale nezvrací, je lepší vyhledat veterináře.  

Něco jim chybí 

Tělo vašeho pejska je chytré a dobře pozná, když mu chybí nějaké životně důležité živiny a vitaminy. Pokud váš mazlíček nedostává dostatečně vyváženou stravu, může se po potřebných živinách poohlédnout na trávníku. V tomto případě trávu ukusuje pomalu, pečlivě přežvykuje a nezvrací. Dávejte ale pozor, kde se váš mazlíček pase. Některé trávníky jsou chemicky ošetřeny a spásaná tráva by mohla poškodit jeho zdraví! 

Jestliže vašemu pejskovi chybí v potravě nějaké vitaminy, uvažujte o změně krmiva nebo pořiďte vhodné doplňky stravy.  

Prostě jim chutná 

Ač je pes masožravec, může se stát, že prostě občas zatouží po lehkém salátku. Je ale třeba psa hlídat, aby trávy nepozřel příliš mnoho nebo ji nespásal příliš často – mohl by si tím přivodit gastritidu (zánět žaludku). 

Nudí se 

Stejně jako lidé občas z nudy jedí sladké nebo čipsy, pejskové se ze stejného důvodu mohou pustit do trávníku. Stává se to hlavně u psů, kteří tráví většinu času venku na zahradě a prostředí je pro ně již příliš známé a neatraktivní. Jelikož hrozí, že pejsek trávy z nudy pozře větší množství a může z toho onemocnět, doporučujeme pohlédnout se po nějaké nové hračce. Díky novému míčku či žvýkací hračce určitě na přežvykování trávy hned zapomene. 

Komentáře