❗️Vážení zákazníci, infolinka je z technických důvodů mimo provoz.👷‍♀️ Naši operátoři Vás budou v co nejkratší době kontaktovat zpět. 🐾

❗️Vážení zákazníci, z důvodu státního svátku budou prodejny v sobotu 28. 10. zavřeny. 🐶

🎄 Vybírejte dárky pro mazlíčky z naší vánoční edice. 🎁

🎄 Vybírejte dárky pro mazlíčky z naší vánoční edice. 🎁

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Škola Super zoo / ...o kočkách / Články / Jak vybrat pelíšek pro kočku

Jak vybrat pelíšek pro kočku

Kočky jsou vybíravá stvoření a pro jejich majitele je tak mnohdy velmi těžké vybrat vyhovující krmivo a doplňky. I když pro svého miláčka pořídíte to nejdražší na trhu, může se velmi lehce stát, že nás vaším výběrem ohrne svůj čumáček. Každá kočka je zkrátka osobnost a trefit se jí do vkusu není jen tak. V následujícím článku vám poradíme, jak vybrat pelíšek tak, aby ho vaše kočka měla ráda.   

Kde si kočka ustele, tam si lehne 

Kočky prospí až 16 hodin denně, proto se vám může zdát, že je pelíšek tím nejdůležitějším vybavením, na kterém se vyplatí nešetřit. O to více vás pak může překvapit, že váš čtyřnohý miláček odpočívá většinu času zachumlaný v šuplíku s ponožkami či na vaší brašně od notebooku místo toho, aby si užíval luxusní měkoučký plyšový pelíšek, který jste mu s láskou pořídili. Kočkám ovšem na materiálu a měkkosti nesejde. Často je pro ně důležitější velikost a umístění pelíšku než pelíšek samotný.  

Jaký pelíšek bude vaší kočce vyhovovat 

Na trhu existuje celá řada kočičích pelíšků různých velikostí, tvarů a materiálů. Než se rozhodnete nějaký pořídit, doporučujeme vaši kočičku nějaký čas pozorovat a zkusit si všimnout, jaká místa pro svůj spánek vyhledává. Má raději stísněná a uzavřená místa, nebo ji vždy najdete někde na skříni, odkud vás s gustem pozoruje?  

  • Kočka, která se ráda schovává ocení pelíšek v podobě kukaně či domečku, který jí poskytne pocit bezpečí a pohodlí, jelikož je uzavřený ze tří stran. Výhodou těchto pelíšků je také to, že v nich jsou kočky chráněné před průvanem a je jim tak doma tepleji. To ocení hlavně ty bezsrsté.  
  • Kočka, která má ráda těsné prostory, bude šťastná v pelíšku s užším vstupem, ve kterém může pohodlně spinkat stočená v klubíčku.  
  • Kočka, která má ráda otevřené prostory, si ráda lehne na měkkou deku či polštářek na oblíbeném gauči či parapetu.  

Při výběru pelíšku se vůbec nemusíte držet při zemi. Spousta koček ráda pozoruje dění z výšky a užívá si odpočinek v závěsném pelíšku. Máte-li možnost, pořiďte závěsné odpočívadlo na topení, které vašemu zvířátku zpříjemní zimní měsíce. Není totiž nad teploučko. 

TIP: Pokud vaše kočka vytrvale odmítá jakýkoliv pelíšek, který jí pořídíte, vytvořte si ten nejjednodušší z kartonu. Papírové krabice jsou pro kočky velkou vášní a věřte, že jim žádná neodolá. Ač jsou kočky již po tisíciletí považovány za bohyně, vystačí si opravdu s málem. 

Kam nejlépe umístit kočičí pelíšek  

Váš byt je kočičím královstvím a o tom, co se v něm děje, mají kočky rády neustálý přehled. A to i v době odpočinku. Vámi vybraný pelíšek tedy umístěte na místo, odkud bude kočka mít co největší přehled, ale zároveň se tam bude cítit bezpečně. Naprosto ideální jsou v tomto případě kočičí stromy s odpočívadly, které umožňují kočce relaxovat a zároveň vás pozorovat z výšky. Jejich výhodou je také to, že často obsahují pelíšků hned několik a kočka má tak na výběr.  

Nikdy pelíšek nedávejte do blízkosti kočičí toalety či k miskám s krmením. Kočky mají rády tyto zóny odděleny. 

Jak naučit kočku na pelíšek 

Jak jsme již zmínili na začátku, kočky jsou velmi svéhlavé a může se stát, že se z nějakého důvodu ta vaše rozhodne svůj nový pelíšek ignorovat. Aby si ho oblíbila, můžete ho zkusit zatraktivnit vůní šanty kočičí, kterou můžete pořídit jako sušenou bylinku či ve spreji. Tato bylinka má na kočky uklidňující účinky a její vůni odolá málokterá. Do pelíšku také zkuste umístit oblíbenou hračku.  

  

Komentáře