🚛 Doručení domů zdarma při nákupu nad 799 Kč. Sleva 10 % za vaši registraci.

🎁 15% SLEVA na váš nákup. Pouze do neděle. Slevový kód: sleva15 více informací

❗❗ COVID-19 informace: Všechny naše prodejny zůstávají otevřené. Těšíme se na vaši návštěvu.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Nový člen rodiny

Nový člen rodiny

Příchod štěněte nebo kotěte do rodiny je vždy velmi radostná událost. Právě jste totiž získali čtyřnohého přítele, pro kterého znamenáte celý svět. Pořízení nového zvířátka však nejsou jen radosti, ale také starosti. Na co se tedy připravit a s čím počítat?

 

NEŽ SI PŘINESETE DOMŮ ŠTĚNĚ

Nad čím se zamyslet před pořízením?

S novým členem rodiny musí souhlasit celá rodina. Další věc, kterou musíte řádně promyslet, je výběr plemene vhodného přímo pro vás. Hledáte aktivního parťáka na sport a výlety, nebo spíše gaučáka, který s vámi bude sledovat televizi? Chcete štěňátko, nebo si osvojíte staršího psa? Bude doma nebo převážně na zahradě (v případě, že máte dům se zahradou)? Budete mít na psa dostatek času a také financí? Nejde totiž jen o pravidelné výdaje za krmivo a jiné potřeby, ale i pravidelné a nárazové částky za veterináře, které jsou mnohdy vysoké. V neposlední řadě se zamyslete nad tím, kdo psa pohlídá, když pojedete na dovolenou. Někdo z rodiny, přátel nebo snad psí hotel? Pokud to však půjde, Váš pes bude nejšťastnější, když ho vezmete s sebou. 

Kde pejska vybrat?

Chcete-li pejska daného plemene, zvolte chovatelskou stanici, kde najdete štěňátka s průkazem původu. Doporučit ji může poradce chovu vybraného plemene. V případě, že na čistokrevnosti nelpíte, je vhodnou volbou výběr psa z útulku. Jedné psí dušičce bez domova změníte celý svět. V útulku na svou šanci čekají většinou dospělí a starší psi kříženců.

Co připravit předem?

K výbavě patří kvalitní krmivo (doporučujeme zprvu pokračovat v krmivu, na které bylo štěně zvyklé od chovatele), pamlsky, pelíšek, vodítko, obojek, identifikační známku se jménem pejska a kontaktem na majitele, nejlépe také ještě s adresou, miska na krmivo, na vodu, kartáč nebo hřeben, psí kosmetika (šampon, balzám na tlapky atd.), bezpečná přepravka na cestování z pevného plastu. Toto jsou pouze základní věci, které musíte pořídit. Poté se podívejte na váš byt (dům, zahradu) očima psa. Co to znamená? Vaší povinností je zajistit bezpečný domov pro chlupáče (to platí v případě každého zvířete!), takže z dosahu psa odstraňte vše, co by mu mohlo ublížit a co by mohl zničit. Pro takové štěňátko je každá věc lákavá, s tím počítejte.

 

NEŽ SI PŘINESETE DOMŮ KOTĚ

Nad čím se zamyslet před pořízením?

Kočky patří mezi velmi oblíbené mazlíčky a není se čemu divit. Jsou nezávislé, nepotřebují vycházky venku a nepřítomnost svého majitele snáší zpravidla lépe než většina psů. V případě, že budete doma, tak pozornost potřebují – ať už při společné hře nebo mazlení, neboť ke svému majiteli/majitelům dokáží úzce přilnout. Jsou to elegantní šelmy, se kterými se nebudete nudit. Kočky si vytváří silnou fixaci na svůj domov, takže cestování, hlídání u jiných osob nebo pobyt v hotelech pro zvířata snáší hůře než psi. Proto je nejlepší možností ochotný soused nebo jiný blízký přítel, kterého kočka zná a který bude za kočkou docházet k vám domů kvůli krmení, pomazlení a čištění záchodku. I zde samozřejmě hrají roli výdaje za pravidelnou péči, veterinární péči a také to, že s pořízením kočky musí souhlasit celá rodina, neboť jde opět o závazek na mnoho let.

Kde kočičku vybrat?

Dá se říct, že zde platí to samé jako u psů. Máte vyhlídlé konkrétní plemeno? Podívejte se po chovatelských stanicích, kde Vám pomohou s výběrem vhodného pokojového tygříka. I u koček se  povahové vlastnosti napříč plemeny liší. V případě, že chcete dát domov kočce, které osud nepřál, v útulku si jistě vyberete tu pravou. Na lepší život jich tam čeká hodně.

Co připravit předem?

Kabely, sedačka nebo varná deska na sporáku. To vše bude kočku a zejména zvídavé koťátko jistě zajímat. V případě nudy může kočka brousit své drápky na sedačce, hrát si s kabely nebo do nich kousat a pokud dovaříte, musíte ohlídat, aby kočka na sporák nevyskočila a nepopálila se. A to uvádíme pouze zlomek věcí, které musíte promyslet vyřešit předem. Kočka potřebuje kvalitní   krmivo, misku na krmivo, fontánku na vodu (kočky z ní většinou přijímají vodu raději než misky),   škrabadlo, záchodek, stelivo do něj, bezpečnou, pevnou přepravku, případně pelíšek atd.

 

 

 

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
Sleva 15 % na vše