🚛 Doručení domů zdarma při nákupu nad 799 Kč 💡 Sleva 10 % na váš první nákup. Zaregistrujte se!

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Zdravý pohyb psa

Každý pes má rád pohyb a aktivitu se svým pánemVýběr vhodné aktivity

Než se rozhodnete, jakou aktivitu se svým psem budete dělat, musíte zvážit jeho plemeno. Každý pes má rád pohyb, stačí pro něj jen najít to pravé. Chcete provozovat náročnější vytrvalostní aktivity? Takový sport uvítají ohaři, husky a jejich kříženci nebo belgičtí ovčáci. Pro krátkolebá plemena jako boxer, buldok, francouzský buldoček nebo mollosoidní, těžká plemena zapřemýšlejte radši nad něčím jiným. Není plemeno, které by pro něco nebylo vhodné, jen je potřeba vzít v úvahu jeho fyzické dispozice, věk a hlavně to, co bude bavit vás oba. S většími plemeny můžete sportovat až po dokončení fyzického vývinu, tj. zhruba v roce a půl.

Co je důležité si uvědomit?

Před provozováním dané aktivity zvažte čas, který do ní chcete investovat – ať už půjde o celodenní výlety nebo pravidelné běhání několikrát týdně. Počítejte s tím, že ne vždy také vyjde počasí podle představ. Pak už záleží jen na síle vaší vůle, zda ven půjdete. Za horkých dnů doporučujeme sportovat ráno nebo večer, abyste svého psa nepřehřáli. Důležité informace o přehřátí psa a jak mu předejít naleznete v našem videu Školy SUPER ZOO. Nepřeceňujte svoje síly a ani svého psa. Vždy trénujte postupně.  Nyní vám představíme tři velmi oblíbené aktivity, které se psem můžete zkusit.

Canicross

Neboli běhání se psem je nejoblíbenější kynologický sport, který posiluje psychické a fyzické zdraví psa i člověka a významně upevňuje vzájemný vztah. Potřebujete pohodlný, dobře padnoucí postroj, vodítko s amortizérem a nejlépe také opasek, který zajistí, že budete mít volné ruce a lépe se budete soustředit na svůj výkon. V případě, že byste se chtěli caniscrossu věnovat na vyšší úrovni, je dobré mít profesionální vybavení a psovi dopřát odpovídající kloubní výživu, např. Canvit Chondro. Vyhýbejte se tvrdým povrchům, kde byste namáhali klouby svého psa. Jako další vybavení doporučujeme, zejména pro běhání ve tmě, svítící obojek, pro běhání na různých površích jsou vhodné boty pro psy nebo mast na tlapky, kterou aplikujte na tlapky před během, nejlépe však pravidelně každý den před delší vycházkou nebo jinou aktivitou. V zimě působí proti posypové soli a v létě chrání polštářky před horkým asfaltem.

Plavání

Spousta psů vodu milujePlavání nezatěžuje klouby a napomáhá k rovnoměrnému osvalení celého těla. Přesto se jedná o fyzicky náročný pohyb, takže pozor na vysílení psa. Nikdy ho také nepouštějte do vody uhnaného. Vždy zkontrolujte vstup do vody, než do ní pes vejde. Z důvodu bezpečnosti doporučujeme používat záchrannou plovací vestu. K vodě si nezapomeňte vzít také hračky do vody, které vodní radovánky jistě zpestří. Máte doma pejska, který se vody bojí? Přečtěte si náš článek o tom, jak mu pomoci překonat strach z vody.

Turistika se psem

U nás, ale i v zahraničí se nachází spousta míst, která stojí za to vidět. Ať už plánujete výlet k moři nebo do hor, nezapomeňte vzít pejskovi výbavu. Zejména přes léto je neocenitelný pomocník chladící podložka. Představili jsme Vám ji v našem videu. Dále je důležité mít s sebou cestovní lahev s vodou, mast na tlapkyboty pro psycestovní misky a užitečná je za tmy a za šera reflexní vesta nebo svítící obojek.

Aport také patří mezi oblíbené zábavy psůMotivace

Čím lepší vztah máte se svým psem, tím lépe ho namotivujete k lepším výkonům a tím lepší spolupráce s ním bude. Pro spoustu psů je velkou motivací hračka nebo pamlsek (nejlépe poloměkké, které pes nebude dlouho žvýkat) ale také páníčkova radost.

Kloubní výživa a krmivo

V neposlední řadě je potřeba myslet na zdravé klouby vašeho psa. Doporučujeme preventivně podávat kloubní výživu, například velmi oblíbený Canvit Chondro, zejména při náročnějších aktivitách. Více se o něm můžete dozvědět v našem článku. Co se krmiva týče, pokud aktivitu děláte nepravidelně nebo na nižší úrovni, stačí zvýšit krmnou dávku. Pokud určitému sportu propadnete, můžete přejít na granule s vyšší energetickou hodnotou pro psy v zátěži. Jako doplněk stravy doporučujeme lososový olej. Je to takový malý zázrak ve výživě psů – skvěle působí na srst, kůži, imunitu, nervovou soustavu a zvyšuje chutnost krmiva u psích mlsounů.

Přejeme vám a vašim psím parťákům spoustu zábavy a společných zážitků a dobrodružství. 

 

Doporučujeme video Školy SUPER ZOO na téma Zdravý pohyb psa 

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image