Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

Žlutá stužka pro psy

Žlutá stužka pro psy

Téměř všichni známe význam růžové stužky, kterou používá ve velké míře například firma Avon. Znamená podporu proti rakovině prsu. Už méně lidí však ví, co znamená, když má stužku ve žluté barvě na svém vodítku kolemjdoucí pes.

Nechce se vám číst? Poslechněte si článek v audio verzi

Žlutá stužka

Tento fenomén vzniknul ve Švédsku v roce 2012 a postupem času se začíná šířit do celého světa. Žlutá stužka je znamení, že jde o psa, který potřebuje kolem sebe více prostoru. Důvody k tomu mohou být různé.

Kteří psi stužku nosí

Asi nejčastějším důvodem bývá bázlivá povaha psa, který může mít špatné zkušenosti s jinými psy, nebo lidmi. Takový pes se cítí v těsné blízkosti nesvůj a je tedy lepší k němu nechodit příliš blízko, aby se vás nebál a ze strachu třeba i nezaútočil. Také se může jednat o agresivního jedince, kterému je potřeba se vyhnout. Dalším z důvodů mohou být zdravotní komplikace, hárání, rekonvalescence po operaci, či obyčejná hluchota v případě starých pejsků. Žlutou stužku ale nosí například i psi, kteří jsou ve výcviku, například u záchranářů, nebo noví kamarádi z útulku, kteří prochází procesem socializace a na své nové prostředí si teprve zvykají.

Buďme tolerantní

Pokud tedy na své procházce uvidíte chlupáče označeného žlutou stužkou, snažte se nepřibližovat k němu příliš blízko a nenarušit tak jeho prostor, ve kterém se cítí bezpečně. Přivolejte svého psa, případně děti a nechte ho v klidu projít. Dáte tak najevo toleranci vůči živému tvoru, který potřebuje mít kolem sebe více prostoru.

Doporučené produkty

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
Sleva 20% na celý nákup