Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

❗️Vážení zákazníci, infolinka je z technických důvodů mimo provoz.👷‍♀️ Naši operátoři Vás budou v co nejkratší době kontaktovat zpět. 🐾

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Pomoc útulkům / Canisterapeutičtí pejsci z neziskové organizace ANIMALS FOR HELP z.s.

Canisterapeutičtí pejsci z neziskové organizace ANIMALS FOR HELP z.s.

Nejenom lidé pomáhají zvířátkům, ale i zvířátka lidem. Přesvědčili jsme se o tom u příležitosti předání zboží v hodnotě 75 782 Kč z prosincové sbírky pro canisterapeutické psy z neziskové organizace ANIMALS FOR HELP z.s.

Předání výtěžku ze sbírky, pořádané pod záštitou prodejce chovatelských potřeb Super zoo a nadačního fondu Staň se srdcařem, probíhalo tentokrát velmi netradičně. Sešli jsme se v jednom z devíti zařízení, které zakladatelka spolku Barbora Michlová navštěvuje se svými psy, fenkou Albínkou a pejskem Rexíkem.

Společně s dalšími kolegy z organizace ANIMALS FOR HELP z.s. dochází pravidelně do domovů pro seniory, psychiatrických léčeben, léčeben dlouhodobě nemocných, do dětských domovů, kojeneckých ústavů, integračních center, nemocnic, ale i škol a školek. V doprovodu speciálně vycvičených psů různých plemen, pomáhají lidem pomocí terapeutické metody animoterapie, která využívá pozitivního působení zvířete na člověka v rovině psychické i fyzické.

Na vlastní oči jsme se mohli přesvědčit, že terapie funguje. Klienti domova pro seniory v Pražských Vysočanech už na své psí kamarády čekali. Hladili je, krmili a ptali se terapeutky na zajímavosti ze života psích kamarádů. Potvrdili nám, že se na terapii vždy těší. Kontakt se zvířaty jim dělá radost a pomáhá překonat každodenní stereotyp.  

Velké díky patří i milé a usměvavé Karle Mráčkové, bývalé televizní moderátorce, která se terapeutické hodiny v domově pro seniory zúčastnila a vyzkoušela si tak na vlastní kůži, jaké to je pracovat s pacienty a psy.

Děkujeme i vám, že s námi pomáháte.

V prosincové sbírce roku 2019 můžete pomoci speciálně vedeným a cvičeným pejskům z neziskové organizace ANIMALS FOT HELP z.s., kteří svým kontaktem s lidmi dokáží léčit různá fyzická i psychická onemocnění. 

Nezisková organizace ANIMALS FOR HELP z.s. byla založena v dubnu 2016. Hlavní činností spolku je kontakt zvířete a člověka – zooterapie neboli animoterapie - alternativní terapeutická metoda využívající pozitivního působení zvířete na člověka v rovině psychické i fyzické. 

Animoterapii lze uplatnit v domovech pro seniory, psychiatrických léčebnách, léčebnách dlouhodobě nemocných, v dětských domovech, kojeneckých ústavech, integračních centrech, nemocnicích, školách a školkách (především speciálních), ale i v nápravných zařízeních. Pro zooterapii používáme zvířata pečlivě vybíraná podle živočišného druhu, ale i podle povahy jedince. 

V tuto chvíli Animals for help, z.s. navštěvuje 9 různých zařízení. Mezi jejich canisterapeutickými pejsky najdete jak malou čivavu, tak borderkolii, nebo i stafordy. V týmu mají dokonce pejska, který byl adoptovaný z útulku.  

Co všechno dokáže léčba psem u klientů zlepšit?

  • rozvíjí sociální cítění
  • podněcuje ke hře, zejména u dětských pacientů
  • rozvíjí hrubou i jemnou motoriku
  • nutí klienta k pohybu - zejména u starších pacientů
  • pes plní roli prostředníka mezi pacientem a okolím
  • trénuje paměť klientů a zlepšuje její kapacitu

Společně jsme vybrali 75 782 Kč. Seznam objednávek zde.

Sledujte nás na našem Facebooku!