🎁 - 15 % na váš nákup. Slevový kód SUPERDAYS. Více informací. 

🐾 Mega výprodej, slevy 50 % a více.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Pestrá - psí asistence

Pestrá - psí asistence

O sbírce

Organizace Pestrá, o.p.s. se už od roku 2009 zabývá výcvikem asistenčních psů pro lidi s různými druhy postižení – tělesným, sluchovým, zrakovým a kombinovaným, ale také například pro děti s poruchou autistického spektra (PAS). Od roku 2009 vycvičili a předali do služby 72 asistenčních psů a v současnosti pečují o více než 70 klientů s různým postižením. Jako jediná organizace v České republice má mezinárodní akreditaci pro přirozený bezkotcový výcvik asistenčních psů od Assistance Dogs International (ADI), globální autority na poli výcviku asistenčních psů. Věří totiž, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, má tu nejlepší průpravu, aby dobře pomáhal svému budoucímu páníčkovi.

Jak pomáhá asistenční pes?

Škála pomoci asistenčního psa je široká a konkrétní aktivity se vždy přizpůsobují individuálním potřebám každého klienta. Asistenční pes pro člověka s tělesným postižením například podává předměty, otevírá a zavírá dveře, rozsvěcuje světlo nebo třeba pomáhá při svlékání. Asistenční canisterapeutický pes pomáhá dětem s tělesným a kombinovaným postižením, nebo dětem s autismem. Pomáhá kromě jiného se zklidněním, s rozvojem např. jemné motoriky. Asistenční signální pes pro osoby se sluchovým postižením signalizuje zvuky, jako je zvonek u dveří, budík, telefon, kuchyňské spotřebiče nebo také pláč dítěte. Asistenční signální (detekční) pes pro člověka se záchvatovým onemocněním nebo stavy ztráty vědomí (např. epilepsie, diabetes) přivolá pomoc, přinese léky, telefon, deku, otevře dveře záchranářům. Díky přítomnosti takového psa může docházet i k faktickému úbytku záchvatů nebo se jejich projevy a průběh zmírní. Vodicí pes pro člověka se zrakovým postižením nahrazuje oči, pomáhá při orientaci v prostoru a terénu.

Průběh výcviku asistenčních psů v Pestré psí asistenci

V Pestré psi prochází nejdříve tzv. Programem výchov štěňat (Pestrou psí školkou), kdy se přibližně rok a půl učí základním socializačním návykům v rodinách dobrovolníků. Hlavním cílem výchovy je naučit psa správným návykům. Je to například kontakt s člověkem, přivolání na jméno, venčení se na trávníku. Štěně se také učí socializaci, musí reagovat v klidu na okolní dění, umět cestovat v dopravních prostředcích, nesmí se bát okolních zvuků a dalších vjemů.

Po roce a půl následně přecházejí psi do speciálního výcviku k profesionálním trenérkám asistenčních a vodicích psů. Pes je vybírán a cvičen vždy na míru klientovi, podle jeho potřeb a životního stylu. Už během výcviku se oba pravidelně potkávají a poznávají. Výcvik trvá obvykle osm až devět měsíců v přirozeném prostředí bez použití kotců. Asistenční pes tak dostane nejlepší průpravu pro soužití se svým budoucím páníčkem.

Předáním vycvičeného psa klientovi práce ale zdaleka nekončí, nýbrž spíše začíná. Aby spolupráce člověka a jeho psa byla efektivní a ohleduplná pro obě strany, je potřeba dál pravidelně trénovat, jezdit na rekondiční pobyty a sledovat další vývoj.

V Pestré nejčastěji cvičí border kolie, zlaté a labradorské retrívry a portugalské vodní psy. Vycvičili ale například i pár nestandardních plemen – první signální čivavu Alvina v České republice nebo fenku rhodéského ridgebacka Aishu, která pomáhá malému Adamovi s autismem. Každý pes musí splňovat zdravotní a povahové předpoklady, aby byl zařazen do výcviku na asistenčního psa

Jak můžete přispět na Pestrá - psí asistence ?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Pestrá - psí asistence