Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Pestrá - psí asistence

Pestrá - psí asistence

Organizace Pestrá o.p.s. se zabývá výcvikem asistenčních psů pro lidi s různými druhy postižení. Jelikož si její práce moc vážíme a víme, jak moc jejich pejsci lidem s postižením pomáhají, podpořili jsme ji v minulém roce hned dvakrát – nejprve v rámci akce #dobroden, kdy jsme přispěli na výcvik asistenčního psa pro malého Kubíka s autismem, a poté ještě jednou v online sbírce, do které se zapojili i naši zákazníci. Máme velkou radost, že ani tentokrát jste nás v tom nenechali a pomohli nám vybrat dohromady neuvěřitelných 69 224 Kč!

Pestrá o.p.s. funguje již od roku 2009 a za celou dobu své existence již vycvičila a předala skoro osm desítek psů. Za svou práci získala jako první v ČR mezinárodní akreditaci pro přirozený bezkotcový výcvik asistenčních psů od Assistance Dogs International, světové autority na poli výcviku asistenčních psů. Psi jsou tak cvičeni a vychovávaní v přirozeném prostředí domova svých trenérů. Psi se nejprve ve výchově u dobrovolníků naučí socializovat, reagovat na své jméno, klidně reagovat na okolní dění a nebát se rušivých zvuků. Ve specializovaném výcviku se pak učí konkrétní cviky , kterými budou svým lidem pomáhat.

Asistenční psi pro lidi s tělesným postižením dokáží například otevírat a zavírat dveře, podávat předměty, rozsvěcet světlo nebo mohou pomoci páníčkovi se svlékáním. Dále v Pestré najdete asistenční psy, kteří dokáží pomoci dětem s tělesným či kombinovaným postižením nebo dětem s poruchami autistického spektra. Zabezpečují i výcvik asistenčních signálních psů pro osoby se sluchovým postižením a speciálně vycvičené asistenční detekční psy, kteří mohou zmírnit záchvatová onemocnění. V neposlední řadě trenéři z Pestré vychovávají vodící psy pro zrakově postižené. Kompletní výchova a výcvik dohromady trvá více než 2 roky a je velmi náročný, a to samozřejmě i finančně. Po ukončení výcviku je třeba stále zůstat v kontaktu s novými majiteli a psy čas od času rekvalifikovat. V současné době v Pestré vychovávají 13 psů a 5 mají ve výcviku.

Do Pestré, která má sídlo na Praze 9, jsme vyrazili ve společnosti Anety Parris z nadačního fondu Staň se srdcařem. Přivítal nás tam pan Michal Prager, který společně se svou ženou organizaci založil a v současné době v organizaci funguje jako tiskový mluvčí a PR manager. Máme opravdu velkou radost, že jsme díky štědrosti našich zákazníků nepřijeli s prázdnou a mohli mu předat nádherný symbolický šek na 69 224 Kč! Za tuto částku pejskové od nás všech dostanou vodítka, obojky, ortopedické polštáře, protihltací misky a hračky. Zkrátka vše, co potřebují!

Rádi bychom tímto poděkovali všem, kdo se do naší online sbírky zapojili, a přispěli i třeba jen pár korunami. Opravdu moc si toho vážíme a máme obrovskou radost, že jsme opět mohli společně pomoci tam, kde je to potřeba!

O sbírce

Organizace Pestrá, o.p.s. se už od roku 2009 zabývá výcvikem asistenčních psů pro lidi s různými druhy postižení – tělesným, sluchovým, zrakovým a kombinovaným, ale také například pro děti s poruchou autistického spektra (PAS). Od roku 2009 vycvičili a předali do služby 72 asistenčních psů a v současnosti pečují o více než 70 klientů s různým postižením. Jako jediná organizace v České republice má mezinárodní akreditaci pro přirozený bezkotcový výcvik asistenčních psů od Assistance Dogs International (ADI), globální autority na poli výcviku asistenčních psů. Věří totiž, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, má tu nejlepší průpravu, aby dobře pomáhal svému budoucímu páníčkovi.

Jak pomáhá asistenční pes?

Škála pomoci asistenčního psa je široká a konkrétní aktivity se vždy přizpůsobují individuálním potřebám každého klienta. Asistenční pes pro člověka s tělesným postižením například podává předměty, otevírá a zavírá dveře, rozsvěcuje světlo nebo třeba pomáhá při svlékání. Asistenční canisterapeutický pes pomáhá dětem s tělesným a kombinovaným postižením, nebo dětem s autismem. Pomáhá kromě jiného se zklidněním, s rozvojem např. jemné motoriky. Asistenční signální pes pro osoby se sluchovým postižením signalizuje zvuky, jako je zvonek u dveří, budík, telefon, kuchyňské spotřebiče nebo také pláč dítěte. Asistenční signální (detekční) pes pro člověka se záchvatovým onemocněním nebo stavy ztráty vědomí (např. epilepsie, diabetes) přivolá pomoc, přinese léky, telefon, deku, otevře dveře záchranářům. Díky přítomnosti takového psa může docházet i k faktickému úbytku záchvatů nebo se jejich projevy a průběh zmírní. Vodicí pes pro člověka se zrakovým postižením nahrazuje oči, pomáhá při orientaci v prostoru a terénu.

Průběh výcviku asistenčních psů v Pestré psí asistenci

V Pestré psi prochází nejdříve tzv. Programem výchov štěňat (Pestrou psí školkou), kdy se přibližně rok a půl učí základním socializačním návykům v rodinách dobrovolníků. Hlavním cílem výchovy je naučit psa správným návykům. Je to například kontakt s člověkem, přivolání na jméno, venčení se na trávníku. Štěně se také učí socializaci, musí reagovat v klidu na okolní dění, umět cestovat v dopravních prostředcích, nesmí se bát okolních zvuků a dalších vjemů.

Po roce a půl následně přecházejí psi do speciálního výcviku k profesionálním trenérkám asistenčních a vodicích psů. Pes je vybírán a cvičen vždy na míru klientovi, podle jeho potřeb a životního stylu. Už během výcviku se oba pravidelně potkávají a poznávají. Výcvik trvá obvykle osm až devět měsíců v přirozeném prostředí bez použití kotců. Asistenční pes tak dostane nejlepší průpravu pro soužití se svým budoucím páníčkem.

Předáním vycvičeného psa klientovi práce ale zdaleka nekončí, nýbrž spíše začíná. Aby spolupráce člověka a jeho psa byla efektivní a ohleduplná pro obě strany, je potřeba dál pravidelně trénovat, jezdit na rekondiční pobyty a sledovat další vývoj.

V Pestré nejčastěji cvičí border kolie, zlaté a labradorské retrívry a portugalské vodní psy. Vycvičili ale například i pár nestandardních plemen – první signální čivavu Alvina v České republice nebo fenku rhodéského ridgebacka Aishu, která pomáhá malému Adamovi s autismem. Každý pes musí splňovat zdravotní a povahové předpoklady, aby byl zařazen do výcviku na asistenčního psa

Jak můžete přispět na Pestrá - psí asistence ?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Pestrá - psí asistence