Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Smečka z Knihánkova, z.s.

Smečka z Knihánkova, z.s.

Čím starší a nemocnější zvíře se dostane do útulku, tím menší má naději získat nový domov. Díky organizacím jako je Smečka z Knihánkova, z.s. i tito mazlíčci mohou prožít šťastný život i bez nového páníčka. A právě pro ně jsme před nedávnem uspořádali online sbírku, ve které jsme díky vaší štědrosti vybrali neuvěřitelných 67 752 Kč!  

Málokdo si do své péče vezme zvíře, kterému už nezbývá mnoho let. Proto v útulcích zůstává spousta starých, handicapovaných či jinak nemocných mazlíčků, kteří zde marně čekají na láskyplná pohlazení a pocit, že jsou opravdu milováni. To ale neplatí o opuštěných pejscích, jež mají to štěstí a dostanou se do péče organizace Smečka z Knihákova z.s.! Tito dobří lidé totiž sami obvolávají útulky a poskytují doživotní láskyplný domov mazlíčkům, kteří mají nejmenší šanci na adopci. Ve své péči v současné době mají 23 psích seniorů.  

Psí „domov důchodců“, jak se Smečce z Knihákova přezdívá, se nachází kousek od Brna. Všichni pejsci bydlí pohodlně doma a dostávají tam maximální péči. Lidé, kteří se o ně starají, jim dávají veškerou pozornost a lásku a dělají vše pro to, aby prožili své poslední roky s vědomím, že je někdo miloval. Tato péče však něco stojí, a proto jsme moc rádi, že jsme společně s našimi zákazníky mohli psím babičkám a dědečkům alespoň trochu pomoci! Chod domova je totiž jinak financován z prodeje na knižních bazárcích a příspěvků od dobrých lidí na webu. 

Během měsíční sbírky na e-shopu naši nakupující zákazníci pro pejsky ze Smečky dali dohromady krásnou částku 33 876 Kč, kterou jsme, jak máme ve zvyku, následně zdvojnásobili. Do Pozořic u Brna jsme tedy vyrazili s voucherem na 67 752 Kč, za které organizace může pořídit spoustu radosti pro své staré psí přátele! 

Moc bychom chtěli za chlupáče poděkovat všem, kdo do sbírky přispěli. Opět jste nám ukázali, že vám není osud opuštěných zvířátek lhostejný a že má smysl ve sbírkách pokračovat. Děkujeme!  

 

O sbírce

Jsme rodina žijící u Brna, která poskytuje doživotní domov, péči a lásku starým, nechtěným a zapomenutým psím duším (Smečka z Knihánkova z.s.). Náš příběh se začal psát v lednu 2012, kdy proběhla naše první adopce. Postupem času jsme navštěvovali psí útulky častěji a častěji. Rychle jsme pochopili, že nejmenší šance pro adopci mají pejsci staří a nemocní. Existují lidští andělé (a velké díky za ně), kteří si adoptují i starého pejska, ale je jich málo - velké množství těchto psích staroušků v útulcích umírá. Psí útulky se o pejsky starají, ale není v jejich silách psím dědečkům a babičkám před jejich odchodem za Duhový most poskytnout maximální péči - myšleno ve všech rovinách, tedy i v té psychické a emocionální. My si cíleně adoptujeme ty, kteří mají ty nejmenší šance a je vysoká pravděpodobnost, že by v útulku zemřeli. Jedná se o pejsky staré, dlouhodobě nemocné, handicapované, zdravotně postižené. Většinou pejsky hledáme tím způsobem, že telefonujeme do útulků po celé České republice a ptáme se jasnou otázkou: „Kdo je u Vás nejvíc beznadějný“? Pak vytváříme dlouhé seznamy jmen a vybíráme ty, kteří mají nejnižší naději k adopci. Našim cílem je zkvalitnit jim ten zbývající čas v životě na maximum, dát jim lásku, pohlazení a péči. Aby zemřeli DOMA, obklopeni láskou a s vědomím, že je někdo moc miloval. Snažíme se, aby každý příběh psí duše u nás měl aspoň šťastný konec a nebyl zapomenut.

Pejsci žijí s námi dohromady v rodinném domě, fungují jako skvěle sehraná smečka. Jsou celý den s námi, samotu nezažijí nikdy. Ti, kteří mohou a chtějí s námi jezdí i na výlety. Poskytujeme jim maximální veterinární péči na předních klinikách (i v rámci prevence, např. pravidelné preventivní krevní odběry a sono vyšetření), tam spadají i naše největší finanční výdaje. Snažíme se každému jednomu pejskovi zařídit péči „na míru“. Dennodenně chodíme na procházky, hrajeme si a společně si užíváme každé jedné vteřiny. Řídíme se mottem: „Ať každej den stojí za to“. Není důležité, kolik času každému z pejsků zbývá-podstatné je to, aby ten čas stál za to a byl protkaný štěstím a radostí.

Dlouho jsme tuto činnost dělali „jen tak“ - tedy sami za sebe, nepomohl nám nikdo-ani materiálně, ani finančně. Hnala nás však touha pomáhat dál a jak jsme adoptovali další a další pejsky, začalo to pro nás být náročnější a náročnější. V roce 2012 jsme začali nejen s psími adopcemi, ale i s natáčením knižních videí na YouTube-Knihánkov. Internetovým světem nás po celý čas provázela dvojí láska a vášeň - knihy + adopce psích staroušků. Vše jsme vzájemně začali propojovat a pořádáním charitativních knižních bazárků jsme začali pomáhat ostatním. Vybudovali jsme si kolem sebe komunitu báječných, laskavých a moc hodných lidí - a právě ti se stali tou „startovací čárou“ a „nakopávačem“ k založení vlastního spolku. Fanoušci nám často psali, že obdivují to, co děláme a chtěli by nám sami nějak pomoci. Našim cílem je pomáhat dál - a ještě většímu počtu psích duší. Skrz natáčení videí na YouTube se snažíme i o edukační činnost široké veřejnosti o této problematice - aby lidé věděli, jaká je situace s psími seniory a hlavně aby se sami nebáli adoptovat si starého pejska - získají tím toho největšího a nejvěrnějšího parťáka.

Jsme Smečka z Knihánkova a tuto cestu považujeme nejen za svůj osud, ale i za poslání a smysl života.

Děkujeme všem, kteří stojí při našem boku a pomáhají nám.

Jak můžete přispět na Sbírku ?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.Smečka z Knihánkova z.s.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Smečka z Knihánkova, z.s.