🚚 Týden dopravy zdarma je tu! Více informaci.

☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.

📣 Vymazlená akční nabídka. Slevy až 40 %. ❤️ Udělejte radost a ušetřete. Více informaci.

📣 Vymazlená akční nabídka. Slevy až 40 %. ❤️ Udělejte radost a ušetřete.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Smečka z Knihánkova, z.s.

Smečka z Knihánkova, z.s.

O sbírce

Jsme rodina žijící u Brna, která poskytuje doživotní domov, péči a lásku starým, nechtěným a zapomenutým psím duším (Smečka z Knihánkova z.s.). Náš příběh se začal psát v lednu 2012, kdy proběhla naše první adopce. Postupem času jsme navštěvovali psí útulky častěji a častěji. Rychle jsme pochopili, že nejmenší šance pro adopci mají pejsci staří a nemocní. Existují lidští andělé (a velké díky za ně), kteří si adoptují i starého pejska, ale je jich málo - velké množství těchto psích staroušků v útulcích umírá. Psí útulky se o pejsky starají, ale není v jejich silách psím dědečkům a babičkám před jejich odchodem za Duhový most poskytnout maximální péči - myšleno ve všech rovinách, tedy i v té psychické a emocionální. My si cíleně adoptujeme ty, kteří mají ty nejmenší šance a je vysoká pravděpodobnost, že by v útulku zemřeli. Jedná se o pejsky staré, dlouhodobě nemocné, handicapované, zdravotně postižené. Většinou pejsky hledáme tím způsobem, že telefonujeme do útulků po celé České republice a ptáme se jasnou otázkou: „Kdo je u Vás nejvíc beznadějný“? Pak vytváříme dlouhé seznamy jmen a vybíráme ty, kteří mají nejnižší naději k adopci. Našim cílem je zkvalitnit jim ten zbývající čas v životě na maximum, dát jim lásku, pohlazení a péči. Aby zemřeli DOMA, obklopeni láskou a s vědomím, že je někdo moc miloval. Snažíme se, aby každý příběh psí duše u nás měl aspoň šťastný konec a nebyl zapomenut.

Pejsci žijí s námi dohromady v rodinném domě, fungují jako skvěle sehraná smečka. Jsou celý den s námi, samotu nezažijí nikdy. Ti, kteří mohou a chtějí s námi jezdí i na výlety. Poskytujeme jim maximální veterinární péči na předních klinikách (i v rámci prevence, např. pravidelné preventivní krevní odběry a sono vyšetření), tam spadají i naše největší finanční výdaje. Snažíme se každému jednomu pejskovi zařídit péči „na míru“. Dennodenně chodíme na procházky, hrajeme si a společně si užíváme každé jedné vteřiny. Řídíme se mottem: „Ať každej den stojí za to“. Není důležité, kolik času každému z pejsků zbývá-podstatné je to, aby ten čas stál za to a byl protkaný štěstím a radostí.

Dlouho jsme tuto činnost dělali „jen tak“ - tedy sami za sebe, nepomohl nám nikdo-ani materiálně, ani finančně. Hnala nás však touha pomáhat dál a jak jsme adoptovali další a další pejsky, začalo to pro nás být náročnější a náročnější. V roce 2012 jsme začali nejen s psími adopcemi, ale i s natáčením knižních videí na YouTube-Knihánkov. Internetovým světem nás po celý čas provázela dvojí láska a vášeň - knihy + adopce psích staroušků. Vše jsme vzájemně začali propojovat a pořádáním charitativních knižních bazárků jsme začali pomáhat ostatním. Vybudovali jsme si kolem sebe komunitu báječných, laskavých a moc hodných lidí - a právě ti se stali tou „startovací čárou“ a „nakopávačem“ k založení vlastního spolku. Fanoušci nám často psali, že obdivují to, co děláme a chtěli by nám sami nějak pomoci. Našim cílem je pomáhat dál - a ještě většímu počtu psích duší. Skrz natáčení videí na YouTube se snažíme i o edukační činnost široké veřejnosti o této problematice - aby lidé věděli, jaká je situace s psími seniory a hlavně aby se sami nebáli adoptovat si starého pejska - získají tím toho největšího a nejvěrnějšího parťáka.

Jsme Smečka z Knihánkova a tuto cestu považujeme nejen za svůj osud, ale i za poslání a smysl života.

Děkujeme všem, kteří stojí při našem boku a pomáhají nám.

Jak můžete přispět na Sbírku ?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.Smečka z Knihánkova z.s.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Smečka z Knihánkova, z.s.