🔥 Dlouhodobě snižujeme ceny krmiv. Prohlédněte si nabídku.

☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.

🚚 Týden dopravy ZDARMAZbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci. 🚚

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Voříškov

Voříškov

Útulek Voříškov se nachází v krásném prostředí u Zbuzan u Prahy, a právě tam jsme se díky štědrosti našich zákazníků vydali předat symbolický šek na částku 76 132 Kč, kterou jsme společně vybrali v loňské online sbírce. Máme obrovskou radost, že láska ke zvířatům stále vítězí nad nepříznivou ekonomickou situací a my můžeme díky vám stále pomáhat, kde je potřeba!
Do Voříškova jsme se již tradičně vydali ve společnosti Anety Parris, zástupkyně nadačního fondu Staň se srdcařem, a také patronky sbírky, sympatické copywriterky a influencerky z Moravy, Miri (@holkazmoravy). Společně jsme se sešli se zakladateli spolku a seznámili se s dobrovolníky, kteří se v současné době starají o 15 opuštěných pejsků. Ti ve Voříškově dostávají nejen dočasný domov a základní péči, ale také se zapojují do nejrůznějších socializačních aktivit a tréninků, aby se zvýšila jejich šance najít nové majitele. Tito pejsci totiž do útulku často přichází s obrovskými traumaty a špatnými zlozvyky, kvůli kterým se jejich šance na adopci značně snižují.
Během naší návštěvy jsme se také dozvěděli více o ostatních aktivitách spolku. Kromě opuštěných pejsků, kočiček, drobných savců a hospodářských zvířat mohou ve Voříškově najít dočasné útočiště i pejsci, jejichž majitelé potřebují na pár dní opustit domov a nemají nikoho, kdo by se o jejich mazlíčka postaral. Funguje zde totiž i psí hotel. Dále si majitelé pejsků mohou ve Voříškově objednat profesionální psí focení u místních šikovných fotografů či pořídit něco pro radost na charitativních e-shopu. Tyto aktivity pomáhají útulku získat další finance, které potřebuje stejně jako další nadšené dobrovolníky na venčení či dočasnou péči.
My jsme moc rádi, že jsme díky vám mohli útulku alespoň trochu pomoci a předat šek, za který si již spolek objednal krmivo a další chovatelské potřeby pro své zvířecí rezidenty. Návštěvu tohoto psího ráje jsme si opravdu užili a někteří z nás odjížděli s opravdu těžkým srdcem. Naše patronka sbírky, influencerka Miri, se totiž ihned zamilovala do bišonka Olivera, který se do útulku dostal poté, co ztratil svou milovanou paničku. Kdyby na Miri doma nečekal už jeden bišonek a dvě kočky, jsme si jistí, že by Oliver ve Voříškově nezůstal! Věříme ale, že se díky velkému úsilí a lásce zdejších andělů na něj i jeho zvířecí kamarády brzy usměje štěstí. 

 

O sbírce

Voříškov je přechodný domov. U nás se psům dostane lásky, kvalitní stravy, vycházek do krásného okolí, socializace, výcviku a pomazlení. Nedílnou součástí péče o naše svěřence je i zajištění veterinární péče, proto spolupracujeme se špičkovými veterináři. Psi a ostatní zvířata se k nám dostávají přímo od majitelů, kteří je z různých příčin už nemohou mít u sebe, z důvodu odebrání pro týrání nebo z chovu v nevhodných podmínkách, v neposlední řadě zvířata ztracená a zatoulaná. Spolupracujeme s dalšími útulky a organizacemi, od kterých do našeho rodinného azylu přijímáme především psy problémové, se strachovou agresivitou nebo velmi plaché. Trpělivě s nimi pracujeme, aby měli šanci na adopci a plnohodnotný život. Pomáháme jim vrátit se zpět do normálního života. Zpočátku jsme péči o psy a budování útulku platili ze svého, na úkor vlastního bydlení, dovolených a vůbec všeho, za co většina lidí obvykle utrácí peníze. Psů, kteří potřebovali naši péči, ale přibývalo, a už nebylo reálné financovat provoz bez pomoci druhých. Bez Vaší pomoci.

 

Adopční poplatky většinou nepokryjí ani základní náklady a pak nezbývá na rozvoj azylu, zvyšování kapacity pro ubytování psů a vylepšování jejich životního prostředí u nás. Naší vizí je vybudovat útulek co nejšetrnější k přírodě a okolí a zároveň poskytnout zvířatům v naší péči takové místo, kde se budou cítit bezpečně a spokojeně, kde se nebudou jen nudit v kotci. Se psy denně pracujeme, odnaučujeme je nevhodné chování, hrajeme si s nimi, venčíme je v přilehlém okolí, bereme je na dlouhé procházky nebo s nimi jezdíme autem do okolních obcí a do Prahy. S ostatními pejskaři podnikáme společné socializační vycházky, coursing a jiné tréninky psích sportů, spolupracujeme s vynikajícími trenéry psů a vybranými cvičáky. Na pozemku není elektřina, tu zajišťujeme solárními panely. Vodu jsme měli prvních 5 let pouze studenou ze studny s ruční pumpou. Když jsme začínali, byl Voříškov jen holá louka, z poloviny zarostlá náletovým křovím. Protože naši dobří spoluobčané z pozemku tajně odnášeli stavební materiál, začali Petr s Anežkou ve vznikajícím útulku přespávat ve stanu. Byl to občas velký adrenalin, prošli jsme si stavy, kdy jsme byli na pokraji zhroucení a vyčerpání. Tahle cesta pro nás ale měla a stále má velký smysl. A proto se jí nehodláme přes všechna úskalí vzdát a pro zvířata, která potřebují naši péči, tu budeme, dokud nám to síly dovolí.

Jak můžete přispět na Miniazyl Voříškov?

  1. Vyberte si produkty a přejděte do objednávky
  2. V prvním kroku objednávky nastavte částku, kterou chcete zvířátkům přispět a poté klikněte na tlačítko PŘISPĚT.
  3. Dokončete nákup a proveďte platbu. 
  4. Vaši částku určenou pro podporu zdvojnásobíme! 

 

Voříškov