Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

❗️Vážení zákazníci, infolinka je z technických důvodů mimo provoz.👷‍♀️ Naši operátoři Vás budou v co nejkratší době kontaktovat zpět. 🐾

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Škola Super zoo / ...o psech / Články / Základy péče o psa / Jak vybrat ten správný obleček pro psa

Jak vybrat ten správný obleček pro psa

Jak vybrat ten správný obleček pro psa title=

Když se řekne obleček pro psa, většina z nás si představí malého chundelatého psíka s culíčkem a roztomilým růžovým oblečkem s volánky a jinými ozdobami. Ale oblečky neslouží pouze na parádu. Povíme si, proč jsou oblečky pro psy důležité a podle čeho vybírat.

Nejlepším rádcem při výběru velikosti je pes

První a to nejdůležitější poučení - obleček vybírejte se psem, abyste jej mohli vyzkoušet. Výrobce sice uvádí základní délku, kterou je délka oblečku od obojku ke kořeni ocasu. Střihů je však spousta. Nikdo vám nedokáže říct, zda vámi zvolený obleček bude psovi sedět, dokud jej nevyzkoušíte.

Kromě délky musí odpovídat šířka přes hrudník, v některých případech délka a šířka nohavic nebo celková šířka oblečku. S hledáním oblečku, který by chránil bříško fenky malého plemene, neztrácejte trpělivost. Výrobci příliš nemyslí na to, že fenka potřebuje jinak tvarovaný obleček než pes a zjednodušují si střihy oblečků tak, aby především seděly psům. Je však možné, že budete mít štěstí a narazíte na oblečky, které budou rozděleny pro psy a pro feny.

K čemu jsou oblečky dobré?

Před výběrem oblečku se rozhodněte, k čemu obleček pejsek potřebuje. K dostání jsou nejrůznější trika a tílka z tenké látky. Ta jsou vhodná pro malé zimomřivé psy na léto, když je chladnější počasí. Například Čínský chocholatý pes, pokud jde o choulostivějšího jedince, je ideálním adeptem na zkoušení takového oblečku.

Pro sychravé a deštivé počasí sáhněte po pláštěnkách z nepromokavých materiálů, které však mají jednu nevýhodu. Tou jsou ve většině případů nohavičky. Ty nemusí vždy sedět svoji délkou a šířkou. Pokud ovšem najdete správnou velikost, jsou velmi praktické. Nejednomu majiteli dlouhosrstého psa taková pláštěnka ušetřila nutnost koupání chlupáče po každé procházce, jelikož bahno má až neuvěřitelnou schopnost přilnavosti i na místech, kde byste to nečekali.

Pro chladnější počasí se hodí teplé svetry, které chrání záda a ledviny psa. Při jejich výběru dbejte na to, aby obleček pokryl celou délku zad a u nižších plemen co největší část břicha. Velmi oblíbené jsou také kombinace teplého a zároveň nepromokavého oblečku, který má tepelnou vrstvu vylepšenou o nepromokavý povrch.

Typy oblečků

pláštěnky pro psytrika pro psysvetr pro psyvesty pro psybundy pro psy

Způsob oblékání

Také je dobré myslet na to, jakým způsobem má vámi vybraný obleček řešen zapínání. Pokud máte netrpělivého psa, zvolte obleček, který můžete rychle a jednoduše obléknout a svléknout. Nejsou tedy příliš vhodné oblečky na knoflíčky, do kterých je nutné navlékat jednu packu za druhou. I v tomto případě je ovšem nutná nějaká disciplína, která patří do základního výcviku psů. Dopřejte svému psovi čas, aby si zvyknul. Pokud jej obleček nikde netlačí a není mu malý, časem si na jeho nošení zvykne. Stejně, jako například na náhubek.

Kapuce a další doplňky

mops venku v ziměpes v teplém oblečku

Některé oblečky jsou doplněné o kapuce. Ty se však příliš nepoužívají, protože málokterý pes, ji na své hlavě snese. Šikovné a praktické ovšem jsou doplňky v podobě reflexních prvků a to především za deštivého počasí, nebo při venčení za šera. Mezi oblečky se počítají také vesty, které mají ryze praktické účely. Mohou být bezpečnostní, opět pro dobrou viditelnost při venčení, lovecké pro ochranu psů před myslivci (dáváte tak najevo, že váš pes je v loveckém výcviku), nebo záchranářské, které nosí služební psi.


Komentáře