Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Vážení zákazníci, z technických důvodů budou Vámi nyní vytvořené objednávky expedované s týdenním zpožděním. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Péče o psa v zimě

Péče o psa v zimě title=

Zima je obdobím zimních radovánek a sportů. Ale víte, jak se postarat o svého psa tak, aby si i on zimu užil a přečkal ji ve zdraví? Nejvíce musíme pochopitelně myslet na pejsky, kteří jsou „ubytovaní“ venku.

Pes na zahradě

Pro psy držené venku doporučujeme dodržet tato pravidla:

Jaké zásady je potřeba dodržovat?

 • Vhodný kotec má tři zateplené strany (boky a zadní část) jako ochranu proti větru a dešti.
 • Jaká psí bouda je vhodná? Samozřejmostí je polystyrenem zateplená bouda s předsíňkou.
 • Co dát do boudy? Dřevitou vlnu nebo slámu, ty se jeví jako nejvhodnější. Deky a pelíšky sice zahřejí, ale pouze do chvíle, než navlhnou. Navíc budou brzy cítit. Pravidelně je kontrolujte a podle potřeby měňte. 
 • Starší psi. Zejména psi s artrózou a diabetem jsou náchylnější na chlad. Podávejte preventivně (nejen starším psům) kloubní výživu.
 • Voda. Je opravdu důležité, aby neměl v misce zmrzlou vodu, doplňujte ji několikrát denně. Existují také vyhřívané misky, které zabrání zamrznutí vody.
 • Krmení. Zalévejte granule teplým vývarem nebo přidávejte ohřátou masovou konzervu, tím zároveň doplníte psovi tekutiny.
 • Řádně zabezpečte zahradní jezírka. Pes by do nich mohl skočit a poté silně prochladnout.

Střídání teplot může psovi ublížit

Doporučujeme také nebrat psy do domu na delší dobu, např. na noc. Střídání teplot opravdu pejskovi ze zdravotního hlediska neprospěje. Dlouhosrstá plemena zvládají zimu venku velmi dobře a braní domů by jim mohlo způsobit prochladnutí kostí, kloubů a ledvin, neboť přichází kvůli teplu o zimní srst. Krátkosrstým psům lze do boudy instalovat také vytápění, ale zvládají pobyt venku i s řádně zateplenou boudou.

pes v autěkočka v přepravce

Pes v bytě

Pro psy chované v bytě platí jedno důležité pravidlo. Byt je důležité nepřetápět. Zejména dlouhosrstá plemena by mohla trpět nesnesitelným horkem. Když pes následně vyjde z bytu ven do mrazu, zvyšuje se riziko nachlazení a dalších zdravotních problémů s tím spojených. Pokud máte v bytě chladněji, doporučujeme zejména menším plemenům na zimu pořídit thermo pelíšek nebo teploučkou deku do pelíšku nebo na místo, kde pes rád odpočívá. Pro menší plemena jsou vhodné tulipytlíky.

Procházky v zimě

V zimě nejvíce trpí mrazem krátkosrstá plemena, která se s výkyvy teplot vyrovnávají díky absenci podsady hůře než středně nebo dlouhosrstá plemena. Takovým plemenům je dobré pořídit obleček nebo kabátek. Ten doporučujeme před koupí na pejskovi zkusit, aby mu seděl dobře a nikde ho neškrtil. Přijďte s pejskem do našich prodejen SUPER ZOO a oblečky spolu vyzkoušíme.

 • Pokud se pes bude stále hýbat, není potřeba v zimě zkracovat procházky kvůli tomu, aby pes nenastydnul. Pozor, to ale neplatí o teplotách hluboko pod bodem mrazu. Tam venčení zkraťte na dobu nezbytně nutnou.
 • Nikdy nenechávejte psa uvázaného před obchodem, restaurací apod. kde bude mrznout, zatímco páníček bude v teple nakupovat. Mimo jiné hrozí také krádež psa.
 • Na zimní koupací radovánky pozor. Držte psa radši v dostatečné vzdálenosti od vody, zejména pokud klesnou teploty pod bod mrazu, hrozí mu přinejmenším nastydnutí…
 • Pozornost věnujeme také psím tlapkám. Zranění může způsobit zledovatělý sníh nebo, především ve městech, posypová sůl. Před i po procházce tak ošetřete tlapky mastí.
 • Dobrým pomocníkem jsou také boty pro psy, zejména při delších procházkách ve sněhu, kdy může dojít k poranění polštářku o sníh.
 • Nenechte psa chodit po zamrzlých vodních plochách (rybník, jezero...). Led bývá v některých místech slabší a pes se může propadnout.

 

Komentáře