🚚 Týden dopravy zdarma je tu! Více informaci.
☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.
📣 Vymazlená akční nabídka. Slevy až 40 %. ❤️ Udělejte radost a ušetřete. Více informaci.
📣 Vymazlená akční nabídka. Slevy až 40 %. ❤️ Udělejte radost a ušetřete.
Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.
Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.
Ve svém košíku zatím nic nemáte.
Reaktivita je v poslední době slovo, které můžete slyšet snad na každém rohu. Co to ale skutečně znamená? Co reaktivní chování způsobuje a dá se nějak zvládnout? To se dozvíte v našem článku.
Reaktivita je přehnaná, nepřiměřená reakce na své okolí, resp. objekt či objekty v něm nebo různé situace. Reaktivní pes se není schopen během dané situace soustředit na svého psovoda a reagovat může bázlivě, výbušně, agresivně nebo naopak příliš, až neodbytně přátelsky. Reakce bývají automatické, nezáleží tedy na činnosti konkrétního objektu. Jako příklad můžeme uvést situaci, kdy pes reaguje na každého, byť sebeklidnějšího psa vlastně jen proto, že tam je a jedno, zda si ho jiný pes všímá nebo ne.
Za reaktivitou se nejčastěji schovává:
Reaktivní pes podléhá svým emocím a výcvik bývá trochu složitější, dlouhodobý a vyžaduje spoustu trpělivosti. Reaktivní pes má vyšší míru vzrušivosti a tzv. „vypíná“ – nevnímá svého psovoda a soustředí se jen na konkrétní objekt, proto se během tréninku budete muset nejprve zaměřit na jednu věc. Na pozornost. Musíte být pro
svého psa zajímavější, ale nesmíte ho do očního kontaktu nutit. Pes se totiž v takovém případě bude snažit vám vyhovět, ale zároveň bude nejistý z toho, že nebude mít objekt své reakce pod kontrolou, tudíž se může cítit v tu chvíli ohrožený. A asi je vám jasné, že takový pes se nic nenaučí.
Je těžké zůstat nad vodou, když vám pes dělá na vodítku výpady, štěká nebo jinak vyvádí, ale pamatujte, že svoje emocionální nastavení přenášíte na psa a reaktivní psi, více než jiní psi, potřebují vědět, že s vámi mohou být v bezpečí a v klidu. Váš neklid totiž psa ještě více rozruší, spojí si ho s konkrétním objektem a vše může nepříjemně vyeskalovat. Jakmile začnete při takových situacích zachovávat klid, máte z poloviny vyhráno. A tu druhou půlku tvoří pozornost.
Reaktivita spadá mezi problémové chování psů a vyžaduje pokročilejší znalosti, takže pokud si s výcvikem nejste jistí, navštivte kvalitního trenéra, který sestaví individuální plán na míru vašemu psovi. Je to rozhodně lepší než v dobré vůli něco pokazit a problém případně i zhoršit. Velkým přínosem pro reaktivní psy je pozitivní motivace psa.