🎁 4+1 zdarma při nákupu neakčního zboží. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci. 🐶
🎁 4+1 zdarma při nákupu neakčního zboží. Zbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci. 🐶

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Pracovní doba u telefonu: Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Agapornis

 • Skladová zásoba, kterou zveřejňujeme online na prodejnách je pouze orientační. Před nákupem zvířátka prosím kontaktujte vybranou prodejnu s dotazem na dostupné množství zvířátek. Telefonní číslo a svou nejbližší prodejnu naleznete v seznamu prodejen Super zoo. Foto zvířete je pouze ilustrativní. Rezervace zvířátka na prodejně je možná jen na 24 hodin.

Agapornis, původem z Jihozápadní Afriky, je inteligentní a aktivní papoušek a řadí se mezi výborné letce. Ačkoliv patří mezi malé papoušky, vyžadují velkou klec, nejlépe voliéru. Dožívají se 10 zobrazit celý popis
949 Kč
Běžné doručení na adresu
Pouze na osobní odběr
Osobní odběr na 64 prodejnách

Výbava pro zvířátko
 • Máme 191 prodejens víkendovým provozem
 • Živá zvířátkapřijďte na naše prodejny
 • Rychlé vyzvednutí do 60 minut i o víkendu
 • Široký výběrnejvětší prodejní plochy v ČR
Značka: Živé zvíře
Katalogové číslo: LA2-01300

Agapornis, původem z Jihozápadní Afriky, je inteligentní a aktivní papoušek a řadí se mezi výborné letce. Ačkoliv patří mezi malé papoušky, vyžadují velkou klec, nejlépe voliéru. Dožívají se 10 – 15 let a patří mezi relativně hlučné ptáky. Existuje několik druhů, mezi nejznámější patří agapornis Fischerův, škraboškový nebo růžohrdlý.

Agapornisy chováme v párech či v hejnech. Skupina se musí vždy sestavit najednou, dokud nemají jedinci v ubikaci vyhrazené teritorium. Při pozdějším přidání nového jedince může dojít až k uklování nového přírůstku.

Chovné zařízení

Pro pár klec o min.rozměrech 80 x 50 x 60 cm. Klec by měla být umístěna ideálně  v rohu na klidném  místě, bez průvanu a přímého slunce. Nežádoucí je klec v kuchyni, kde hrozí z kuch. výparů až úhyn. Agapornisy lze chovat od jara do podzimu i ve venkovních voliérách. Důležitá  jsou  přírodní  bidýlka  různých  průměrů  a  rozsochy. Vhodné je používat na dno klece stelivo z dřevitých štěpků nebo pískovou podložku nahrazující grit. Klec by měla být zařízená tak, aby mohl ptáček pohodlně roztáhnout křídla a měl pohodlí.

Krmení

Krmíme směsí pro malé papoušky nebo přímo agapornisy. Vhodné je přidávat ovoce a zeleninu. Nezbytné je zelené krmení (ptačinec, traviny, pampeliška, naklíčené zrní), vaječná směs a mladé větvičky stromů a keřů s pupeny a listy. Důležitou součástí je sépiová kost a písek na trávení.

Vaše recenze

Průměrné hodnocení: 3.9
Hodnotilo již 1019 zákazníků.
 • michal rett, dne 2. 11. 2022 5.0

  “Zakoupeni dva papoušci, zatím je mám krátce, ale jsou to skvělý společníci, společně se sžíváme, spokojenost.„

 • Ania urbanek, dne 6. 5. 2022 5.0

  “Cy moze byt v klecy vspolu s papouskami kakariki a zpievak„

 • Miroslav Netušil, dne 4. 2. 2022 5.0

  “Dobrý den, mohou se agapornisové chovat s kanárkama ? „

 • Super zoo, dne 4. 2. 2022

  “Dobrý den, to je nevhodná kombinace. Agapornise s agapornisem a kanárka s kanárkem. Jsou to velmi rozdílné povahy a druhy (kanárek není papoušek).„

 • Kateřina Smržová , dne 5. 8. 2021 5.0

  “Já si myslím že je to super ptáček „

 • Adéla , dne 31. 5. 2021 5.0

  “Dobrý večer, mohu se zeptat zda se dá Agapornis chovat pouze jeden ?„

 • Super zoo, dne 1. 6. 2021

  “Dobrý den, agarponis bude určitě nejspokojenější alespoň ve dvou :) Potřebuje velkou klec nebo ještě lépe voliéru, ideální je tedy chov v menším hejn.„

Vložit hodnocení produktů

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Hodnocení: *
Komentář: *

Nahrajte vlastní fotografie.

 

více fotografií

Nevíte, jaké vybrat zboží? Poradíme vám!

321 000 180

(Pracovní doba u telefonu: Po - Pá: 8:00 - 16:00)
Napište nám e-shop@superzoo.cz
Péče o zákazníky
Péče o zákazníky
Produktový specialista