🐶 Limitovaná kolekce k filmu GUMP je právě v prodeji! Více informaci.

🐶 Limitovaná kolekce k filmu GUMP je právě v prodeji!

❗️Vážení zákazníci, infolinka je z technických důvodů mimo provoz.👷‍♀️ Naši operátoři Vás budou v co nejkratší době kontaktovat zpět. 🐾

❗️Vážení zákazníci, z důvodu státního svátku budou prodejny v sobotu 28. 10. zavřeny. 🐶

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Pracovní doba u telefonu: Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Čím (ne)krmit fretku

Trávicí systém fretky je velice podobný kočičímu. Fretka je masožravec, ale ve své potravě potřebuje i jiné složky, než jen vnitřnosti a čistou svalovinu. Proto fretky krmte raději kvalitními granulemi, než vlastními krmivářskými experimenty. To platí ovzvlášť u mláďat, která jsou náročnější na skladbu stravy než dospělé fretky. V případě, že se rozhodnete krmit metodou BARF, je důležité si nejlépe u spolehlivých zdrojů zjistit, co všechno fretka potřebuje a jaké jsou správné poměry, aby nedošlo k některým závažným onemocněním.

Na co si dát pozor

Zcela určitě vynechte syrové vepřové maso, které může obsahovat zárodky pro ně smrtelné nemoci. Vhodné nejsou ani sladkosti, jako například piškoty či čokoláda. Vynechte i jakékoliv kořeněné a solené výrobky. Lidská strava je pro ně naprosto nevhodná. Syrové ryby jsou sice velice zdravé, ale také to s nimi nepřehánějte, obsahují enzym thyaminázu, který inaktivuje vitamin B1, což může způsobit jeho nedostatek. 

Jaké vybrat krmivo?

Pokud s chovem fretky začínáte a nemáte příliš zkušeností, je dobré do jídelníčku zařadit kvalitní krmiva, která jsou určena přímo fretkám, případně kvalitní superprémiová krmiva pro koťata. Krmiva pro psy nejsou vhodná, protože psi mají naprosto jiné nutriční potřeby. Pokud chcete fretce jídelníček zpestřit, je možné granule pokapat trochou lososového oleje, který obsahuje Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny. Ty přispívají kvalitě kůže a srsti.

Maltpasty

Fretky, stejně jako kočky, pečují o svoji srst, i když ne v takové míře. I přesto jsou pro ně velice vhodné různé pasty s maltózou, které působí velice dobře na trávicí systém především v době línání, kdy se tvoří v zažívacím ústrojí trichobezoáry, což jsou smotky nestrávených chlupů, které mohou ucpat střeva. Maltóza je látka, která pomáhá s trávením těchto smotků a zajišťuje průchodnost střev. Také jim velice chutnají téměř všechny vitamínové a sýrové pasty, které jsou chutným a prospěšným doplňkem. Pokud jim chcete dopřát nějaký ten pamlsek navíc, sáhněte po pochoutkách pro kočky

Tip na závěr

Fretka je velice zvědavý tvor a pokud ji budete mít puštěnou z klece, je dobré mít ji celou dobu pod dohledem. Může se velice snadno stát, že ukořistí z vašeho stolu něco voňavého a může tak dojít k otravě. Fretky jsou totiž naprosto bezstarostné a pochoutnají si téměř na všem, co jim přijde do cesty. 

Komentáře