💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Línání psa a jak ho urychlit

Línání u psů je fyziologický proces výměny srsti v závislosti na roční období, kdy starou srst nahrazuje srst nová, aniž by vznikala holá místa po těle a nejvýraznější je u plemen se středně dlouhou srstí. Línání postupuje od zadní části těla dopředu a ovlivňuje ho světlo, resp. délka dne, proto psi chovaní v bytě pod umělým světlem línají celoročně. To pro páníčky znamená častější a důkladnější úklid a zvýšenou péči o srst psa.

Psi držení venku línají dvakrát do roka - na jaře a na podzim. Na jaře vylínává zimní srst, na pozim se pes nasrsťuje. Během roku línají většinou mírněji. U těchto psů je také více zřetelné než u psů chovaných v bytě.

Jak línání urychlit?

Línání nelze zastavit, ale lze jej omezit. Nezapomínejte, že kvalitní a lesklá srst je odrazem zdraví psa a péče, kterou mu jeho páníček poskytuje. 

Zde je pár tipů, jak línání urychlit:

  • Kvalitní strava – to je základ. Dobře živený pes má lesklou a jemnou srst, má trávení v pořádku, je v optimální výživové kondici a projevuje radost ze života.
  • Přidávání oleje do krmiva, výborný je lososový olej
  • Během línání psa častěji koupejte. Volte přírodní a kvalitní kosmetiku, resp. šampon a kondicionér. Dále pomůže častější kartáčování, česání odpovídajícím kartáčem. Čím dříve bude odumřelá srst odstraněna, tím dříve nastoupí krásná, nová srst. Četnost koupání záleží na zdravotním stavu psa, proto ji nelze paušalizovat. Zdravého psa doporučujeme koupat v polovině a na konci cyklu línání. Volte takové kartáče a úpravu srsti, která odpovídá typu srsti vašeho psa.
  • Doporučujeme přidávat vitamíny, např. vitamin H (známý jako Biotin), vitamin E. Dále mořské řasy nebo pangamin.

 

Doporučujeme aneb užiteční pomocníci

Vyčesávací hřebeny k vyčesávání odumřelé srsti

Hrablo určené k vyčesávání podsady, neřeže a nepoškozuje srst. Ocelové ostří účinně pročeše i nejspodnější vrstvy srsti a vyčeše srst rychleji a lépe.

Lososový olej pomáhá srsti ke zdraví

Trápí vašeho pejska lámání a vypadávání srsti, matná srst, lupy, alergie, problémy s pigmentací či poruchy imunitního systému? Zkuste lososový olej. Je bohatý na omega 3 a omega 6 mastné kyseliny. Navíc kladně ovlivňuje nespočet metabolických pochodů a psi ho většinou přijímají bez problémů. 

Když nastanou problémy

Zanedbání péče o srst

Doporučujeme důsledně pečovat o srst vašeho pejska, neboť neodstraňováním odumřelé srsti se může zadělat na velký malér v podobě zapařenin, cizopasníků a dalších kožních problémů. Příčinou může být také špatná strava.

Nadměrné línání

Pokud pes nadměrně líná, ale nemá holá místa v srsti, vylínává symetricky a kůže není zanícená, častěji psa kartáčujte. Pokud v srsti vylysalá místa nacházíte, jedná se o alopecii a určitě doporučujeme vyhledat veterináře, který s vámi probere další postup léčby. Pokud nadměrné línání trvá více než 1 měsíc, může se jednat o poruchu štítné žlázy nebo metabolismu a opět je na místě vyhledat pomoc veterináře.

Svědivost

Pokud pejska během línání i mimo něj něco svědí, příčin může být více. Může jít například o potravinovou alergii, která je u psů nejčastěji na kuřecí maso a obiloviny, napadení vnějšími parazity nebo různá onemocnění kůže. I v tomto případě doporučujeme navštívit lékaře, který stanoví léčbu v závislosti na druh onemocnění.

Prostředí ve kterém pes žije

Vliv na špatný průběh línání má také prostředí, ve kterém pes žije. Např. příliš suchý vzduch, zvýšená prašnost v bytě, stres (narození dítěte, separační úzkost atd.) a mnoho dalších.

Sonja Nawinová
Produktový specialista

 

Komentáře