0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Škola Super zoo / ...o psech / Články / Výcvik a trénink / Na co si dát pozor při podzimním venčení psa?

Na co si dát pozor při podzimním venčení psa?

Podzim je tu a s ním i ranní mrazíky, mlhy, častější déšť a v neposlední řadě tma. Prostě počasí, „že by ani psa nevyhnal“. Jenže váš chlupatý mazlíček má své potřeby a procházku vyžaduje, ať už je venku stupňů 20 nebo -2. Věřte ale, že si společně ty podzimní toulky parkem pokrytým barevným listím hezky užijete, máme totiž pro vás pár tipů, jak se vyhnout všem nástrahám podzimu a zvládnout toto období v klidu a ve zdraví.   

Nedělejte z pejska hrdinu, raději ho pořádně oblečte  

Pokud nemá váš pes krásný huňatý kožíšek, nedělejte z něj příliš velkého „hrdinu“ a hezky ho teple oblečte. V případě výletů za nepříznivého počasí ocení i psy s delší srstí pláštěnku. V oblečku to bude vašemu chlupáčovi nejen slušet, ale hlavně ho ochráníte před nepříjemným nachlazením. Vezměte ho s sebou k nám na prodejnu a najděte ten správný střih a velikost.  

Pořídit můžete třeba slušivý svetřík , kombinézu s kapucí či praktickou pláštěnku s reflexními proužky. Ta se bude hodit hlavně při venčení brzy ráno či po setmění, abyste měli pejska neustále na očích nejen vy, ale i řidiči a kolemjdoucí.  

Pořiďte svítící obojek a doplňky 

Chcete-li, aby byl váš mazlíček v naprostém bezpečí před koly a auty, vybavte ho na procházku barevným svítícím obojkem. Ten je díky LED diodám opravdu viditelný. A to i z velké dálky!   

Pokud chcete, aby váš pejsek byl opravdu nepřehlédnutelný, pořídit můžete i další doplňky s reflexními prvky.  

Nezapomeňte pejska chránit proti parazitům 

Na jaře a v létě se nebezpečí ukrývá v trávě, na podzim se k tomu přidává hromada listí. A určitě nám dáte za pravdu, že rochnit se v listí je pro pejsky opravdu často vyhledávaný zážitek! Bohužel paraziti, hlavně blechy, ale i klíšťata, si příležitost k pobytu v kožíšku vašeho miláčka rozhodně nenechají ujít, a proto nezapomeňte pořídit antiparazitní obojek nebo spot-on, které ho spolehlivě ochrání. Nejste-li si jistí, jaké antiparazitikum je pro vašeho pejska nejlepší, poradit se můžete u nás na prodejně nebo si přečíst článek Jak chránit psa před parazity.

Posilněte jeho zdraví vitamíny 

Nejen lidský organismus dostává na podzim pěkně zabrat. I pejskové potřebují trochu posílit imunitu, aby byli odolnější vůči nachlazení a jiným sezónním onemocněním. Jako výborná prevence slouží vitamíny, které můžete pořídit ve formě kapek, olejů, chutné pasty nebo prášku. Možností je opravdu mnoho, takže záleží jen na vás, který zvolíte. 

Pečujte o tlapky 

Přehnaná péče o psí tlapky může způsobit spíše více škody než užitku. Po procházce doma stačí tlapky omýt vodou, osušit ručníkem a poté trochu namazat mastí na tlapky.  

Tak co, už se těšíte, až s vaším chlupatým parťákem vyrazíte do parku předvést ostatním pejskařům nový obleček či obojek?  

Komentáře