🐶 Limitovaná kolekce k filmu GUMP je právě v prodeji! Více informaci.

🐶 Limitovaná kolekce k filmu GUMP je právě v prodeji!

❗️Vážení zákazníci, infolinka je z technických důvodů mimo provoz.👷‍♀️ Naši operátoři Vás budou v co nejkratší době kontaktovat zpět. 🐾

❗️Vážení zákazníci, z důvodu státního svátku budou prodejny v sobotu 28. 10. zavřeny. 🐶

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Pracovní doba u telefonu: Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Jak chránit psa před parazity?

Vnější parazité jsou pro naše čtyřnohé miláčky nejen obtěžující, ale i nebezpeční. Vzhledem k mírným zimám je potřeba mít svého čtyřnožce chráněného proti blechám celoročně, sezona klíšťat začíná časně z jara a trvá do podzimu. Antiparazitních přípravků je mnoho, jak ale pro psa vybrat ten správný?

Základní rozdělení antiparazitik

Antiparazitní přípravky dělíme následovně na:

  • Repelentní – mají na parazity odpuzující účinek, v případě přisátí je však nehubí.
  • Hubící – po přisátí parazit uhyne.
  • Hubící a repelentní – parazité jsou odpuzováni, ale po případném přisátí uhynou.

Dále rozlišujeme antiparazitika:

  • Přírodní – na bázi přírodních silic a olejů, vhodné pro citlivější jedince
  • Chemické – na bázi kombinace chemických složek

Jak proti parazitům bojovat?

Na trhu existuje široká škála přípravků proti parazitům, pomůžeme vám se v nich zorientovat. Před použitím konkrétního antiúparazitika si vždy přečtěte příbalovou informaci.

Obojky

Obojky jsou nejoblíbenější a nejúčinnější ochranou proti parazitům. Obojek nabývá na účinnosti přibližně druhý týden od nasazení (pokud není na obalu přípravku uvedeno jinak). Je potřeba také psa první týden nekoupat. Pro spolehlivou ochranu nechte obojek neustále nasazený. To, že je obojek správně nasazený poznáte tak, že mezi něj a kůži prostrčíte dva prsty (nesmí psa škrtit nebo naopak být naopak příliš volný). Volte nejlépe obojky s bezpečnostní pojistkou, která v případě zachycení psa např. o větev předejde uškrcení zvířete tím, že se pojistka uvolní a obojek se přetrhne.

Šampony

Šampony okamžitě hubí parazity v srsti psa. Po aplikaci šamponu do srsti jej řádně napěňte a vmasírujte až ke kůži, nevynechte žádnou část těla. Po vykoupání a vysušení srsti doporučujeme aplikovat antiparazitní obojek, spot-on nebo sprej. 

Spreje

Spreje lze je aplikovat jak do srsti zvířete, tak na povrchy (např. do pelíšku či do jiných tkanin). Působí těměř okamžitě a vašeho pejska ochrání až po dobu několika týdnů. Po vykoupání zvířete je potřeba jej na něj opět aplikovat, neboť šamponování snižuje účinnost spreje.

Spot-ony

Pokud se váš pes pravidelně vrací z procházky bez obojku, nesnese aplikaci spreje nebo se nerad koupe, jsou pro něj nejvhodnější ochrana před parazity spot-ony , neboli pipetyAplikují se mezi lopatky nebo na hlavu, u psů nad 10 kg aplikujeme na více míst po hřbetní linii. Po aplikaci vyčkejte, než tekutina zaschne a poté psa alespoň týden nekoupejte. Pouhá voda účinek nesnižuje, šamponování však ano. V případě aplikace spot-onu lze další antiparazitikum dát zvířeti až za měsíc.

Spreje na prostředí

Jde o přípravky k hubení parazitů POUZE v prostředí, ve kterém pes žije (tkaniny apod.). Neaplikují se na zvíře.

Antiparazitní doplňky

Poskytují repelentní ochranu proti klíšťatům, blechám, komárům, mouchám a mravencům. V nabídce máme pelíšky, matrace, deky, šátky a vesty pro psy značky Scruffs Insect Shield, které lze bez obav kombinovat s libovolným antiparazitním přípravkem.

Blecháček

Speciální hřebínek určený k vyčesávání parazitů u kožíšku.

Pinzety

Pinzeta pro šetrné odstranění přisátého klíštěte.

Aby antiparazitika fungovala co nejlépe, aneb na co si dát pozor?

Mějte na paměti, že žádná ochrana proti parazitů není 100%. Výběrem správného přípravku, správnou aplikací a následným zacházením lze účinnost zvýšit na maximum.

Je nutné dodržovat následující zásady:

  • Nikdy nekombinujte obojky se spot-ony, můžete tím svému mazlíčkovi ublížit.
  • Při výběru antiparazitika berte v potaz váhu, velikost a věk zvířete.
  • Většina antiparazitik je vhodná i pro štěňata od 2 měsíců, o tom se ale přesvědčte v příbalové informaci.
  • Po odblešení vždy nechte psa odčervit – blecha je mezihostitelem tasemnice.
  • Většina přípravků je vhodná do domácnosti, ve které jsou děti, nicméně ani v tom případě nenechte nikdy antiparazitikum s dítětem bez dozoru!

Toto je obecné shrnutí nejdůležitějších informací a zásad o používání antiparazitních přípravků. Vždy je nutné číst příbalovou informaci a striktně ji dodržujte.

Pozor na blechy

Dospělé blechy se sice drží na svém hostiteli (pes, kočka), ale vajíčka a larvy odpadávají ze srsti zvířete všude do okolí a velice rychle se množí – během měsíce jich mohou být až stovky. Blechy jsou také přenašečem nemocí, proto u napadení zvířete blechami, je důležitá včasná a řádná dezinfekce okolí – sprejem, a to několikrát do měsíce. Zvíře může reagovat na bleší kousnutí i alergicky, ve vážnějších případech napadení je třeba zajistit veterinární péči. Jak postupovat při výskytu blech v domácnosti, se dozvíte v našem článku.

 


Sonja Nawinová

Produktová specialistka

Komentáře