💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Pomoc útulkům / Útulek Azyl Tylda z.s.

Útulek Azyl Tylda z.s.

Předání sbírky Azyl Tylda

Azyl Tylda, útulek na okraji malebné vesničky Drahlovice v Brdech, má již dlouhou tradici – paní Ivana se zde ujímá opuštěných zvířat a hledá pro ně nové domovy už od roku 1979. Její péčí prošli již stovky opuštěných psů, koček nebo třeba i fretek a ježků a naprosté většině se díky ní podařilo najít nový domov. Jméno azyl dostal podle první zachráněné kočičky - Tyldy.

V posledních letech se ale paní Ivana ujímá převážně starých pejsků, kteří už nemají šanci být umístěni do nových domovů a v azylu tedy zůstávají na dožití. Nebo zrovna nedávno své nové páníčky našla také fenka Buginka, která do azylu přišla se svými roztomilými štěňátky! A i ta už díky neuvěřitelnému úsilí paní Ivany dělají radost ve svých nových milujících rodinách. Jelikož je péče o tato zvířata velmi finančně náročná, uspořádali jsme pro Azyl Tylda vloni sbírku, jejíž výtěžek jsme ale kvůli koronavirové situaci paní Ivaně předali až teprve nedávno.

Předání se zúčastnila Aneta Parris, zakladatelka nadace Staň se srdcařem a patronka sbírky – muzikálová herečka Kateřina Pechová. Jsme opravdu rádi, že jsme mohli Azylu Tylda společně s vámi přispět krásnou částkou 100 330 Kč. Děkujeme!

Pokud byste ale chtěli opuštěným zvířátkům pomoci ještě více, můžete si je adoptovat alespoň virtuálně a přispívat jim každý měsíc na krmivo a veterinární péči. My jsme tento útulek také určitě nenavštívili a nepodpořili naposled!

Své příspěvky můžete posílat na transparentní účet (https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2401175484).

 

V dubnové sbírce Super zoo jsme se rozhodli podpořit azyl Tylda působící ve středočeském kraji nedaleko Skuhrova. Azyl slouží primárně jako domov pro opuštěné kočičí a psí seniory. Zeptali jsme se přímo majitelky azylu, která nám řekla víc o jeho vzniku a fungování:

Název Tylda máme na počest i na památku mé první opravdu zachráněné kočičky Matyldy - Tyldy. Tylda byla jednou z prvních koček, která se vystavovala v kategorii plemene Evropská krátkosrstá kočka. Cílem bylo zvýšit prestiž "obyčejných koček" a ukázat, že si zaslouží péči, jsou stejně dobré i vhodné do bytu jako ty čistokrevné… 

Zapsaný spolek Azyl Tylda navazuje na mou dlouholetou činnost v "oboru" pomoci zvířatům. Začátek byl v organizaci Ochrana zvířat při Českém svazu chovatelů. Toto členství umožnilo mít už v 80.letech na výstavách čistokrevných koček expozici opuštěných koček, vysvětlovat význam kastrace a hledat domovy zachráněným zvířatům. S postupem doby přibývaly organice a také měly zájem o prezentaci na "čistokrevných" výstavách, přestávalo tam být dost místa pro nás všechny ... a nyní z toho jsou současné samostatné umisťovací výstavy koček :).

Zvířata mou domácností procházela nepřetržitě. Jedno našlo nový domov a přišlo další. Kočky i psi. Zvířat přibývá a ta, která se nepodaří umístit mají v Tyldě trvalý domov.  Zaměřujeme se především na starší zvířata nebo potížisty.

Dostávají se k nám u kotců útulků, kde jsou už dlouho a nemají moc šance na nový domov. V Tyldě je dáme "do kupy", absolvují veterinární kolečko, kastraci a ošetření zubů. Někdy je potřeba zahojit hlavně zlomenou dušičku a pak se jim povede najít nový domov. Některá jsou po majitelích, kteří se už nemohou starat. (úmrtí, DD). Nebo je prostě zvíře přestane bavit...a zvíře potřebuje pomoc, tak neřešíme, jestli je důvod lidí špatný nebo ne....

Přicházejí i "zkažení psi" přímo od majitelů. To je pak běh na delší trať a když se to povede, je to o to větší radost. 

Kastrujeme kočky a vracíme je na místa. Nabízíme pomoc s kastrací koček i lidem v okolí.

Počet zvířat se pohybuje kolem 10-15 psů a 10 - 15 koček. Zvířata žijí převážně v domě, pohromadě a učí se zvykat si na normální život.

Bez pomoci lidí by nešlo pomáhat. Pomoc se hodí při venčení a mazlení pejsků, při údržbě jejich zahrady a především finanční - na veterinu.

Odkaz: https://www.facebook.com/azyltylda/

Děkujeme, že s námi pomáháte.