Po - Pá: 8:00 - 16:30
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

SUPER ZOO - vše pro vaše zvířátka | Chovatelské potřeby -
Po - Pá: 8:00 - 16:30
/ Zaběhali jsme si na podporu opuštěných zvířátek a darovali jim 30 000 Kč

Zaběhali jsme si na podporu opuštěných zvířátek a darovali jim 30 000 Kč

V našem kolektivu byste našli jen pár opravdových sportovců. Ale když jde o dobrou věc, obujeme tretry, běžky nebo běžecké botky a jdeme do toho. Tohle byl jeden z těch případů. V Praze a Liberci se pořádala akce Běhejme a pomáhejme zvířatům. Tam my přece nemůžeme chybět. A protože jsme chtěli pomoci opravdu pořádně, zvířátka si od nás odnesla celých 30 000 Kč.

Jak celý projekt Běhejme a pomáhejme vlastně vznikl?

Psal se rok 2014. Organizátor akce, Petr Sokolík, oslovil svého kamaráda, že by si mohli jít společně s kamarády a jejich pejsky zaběhat. Každý by také přispěl 100 Kč na psí útulek. O rok později zase běželi na podporu zmrzačeného pejska Valentýnka. Tehdy mu přiběhlo na pomoc hned 250 lidí.

Nyní je rok 2017 a celá akce se stává čím dál známější. Letos se běželo nebo poběží v mnoha městech, od Prahy až po Ostravu. Na některých těchto akcích možná potkáte i nás.

Proč se potíme?

Svou účastí ukážete lidem z útulku, že si jejich práce vážíte. Pomůžete také šířit povědomí o akci. Čím více nás bude, tím více se vybere. Zvířátka v útulcích určitě budou nadšená i jakéhokoliv příspěvku, který se vybere.

30 000 Kč pro útulky

Prostě jsme museli. Pro nás má investice do budoucnosti zvířátek bez domova smysl. Ani tentokrát jsme nezaháleli:

  • 20 000 Kč pro útulky Libeň, Naděje pro čtyři packy a Zvíře v tísni
  • 10 000 Kč pro útulek Šance zvířatům

Několik dojmů od našich běžců

Pavel

Pro takového sportovce byl běh určitě hračka. Co Tě vedlo k účasti?

Hračka to určitě nebyla. Je jedno, jestli jste začátečník nebo pokročilý běžec, všichni máme své hranice a když se kolem nich pohybujete, ve finále je ta náročnost pro všechny stejná. Co mě vedlo se zúčastnit? Dva důvody. První důvod je ten, že běh mě všeobecně baví, takže když se mě kolega zeptal, jestli do toho nechci jít, okamžitě jsem řekl ano. Ale hlavně jako SUPER ZOO chceme neustále pomáhat opuštěným zvířatům. Takže tohle byla jasná volba.

 

Jirka s dcerou Natálkou

Organizátoři chtěli udělat akci nejen pro sportovce, ale také rodiče s dětmi. Jak se Tobě a malé Natálce akce líbila?

Bylo to úžasné. Všude kolem nás byl slyšet veselý štěkot, jak byli pejsci měli dobrou náladu z krásného počas a obrovského množství účastníků. Jen jsme s Natálkou malinko litovali, že jsme nevzali Natálčino stěně výmarského ohaře Barneyho, ten na podobnou akci musí ještě dorůst (nyní 8 týdnů). Na příště už poběží s námi.

 

Pavlína

Dala jsi přednost běhu nebo procházce? Co říkáš na prostředí pražské Stromovky?

Musím se přiznat, dala jsem přednost procházce, nemyslím, že jsem v takové formě, abych mohla běžet. Ale nelituji, protože ve skupině pěších byli hlavně pejsci a jejich skoky do jezírka byly super. Občas nás i nějaký zmáčel, jak se oklepal, ale to k tomu patří. Stromovka je krásné místo a organizátoři nemohli zvolit lepší. I to počasí se nám vydařilo.

 

Tomáš

Ty jsi běžel v Liberci. Byly na trase nějaké kopce? Zaběhal by sis znovu?

Na trase byly 2 velmi těžké kopce, jeden hned na začátku, nebyl sice tak prudký, ale o to delší. Nejtěžší kopec byl kousek před cílem. Byl o dost prudší a také pořádně dlouhý. Jestli bych si zaběhl znovu? Určitě ano, moc se těším na další takovou akci s doprovodem s rodinou.

 

Podívejte se do fotogalerie

    

Tyto a další fotografie najdete na FB stránce akce Běhejme a pomáhejme.