💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete. Více informaci.

💛 Dlouhodobě SNIŽUJEME CENY krmiv. Dopřejte mazlíčkovi to nejlepší a ušetřete.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Jsme hlavním partnerem ankety Statečné psí srdce

Jsme hlavním partnerem ankety Statečné psí srdce

Ani letos jsme nemohli chybět u předávání cen Statečné psí srdce 2016. Smyslem ankety je ocenění psů, kteří v uplynulém roce zachránili nebo pomohli zachránit lidský život. Tím dokázali, že pes je opravdu nejlepším přítelem člověka. Tenhle článek bude možná delší, ale ty příběhy opravdu stojí za přečtení!

Slavnostní vyhlášení 7. ročníku ankety se konalo v Praze dne 23. března. Celé předání moderoval Vladimír Krov a nechyběla o něj spousta známých osobností. Hlavním partnerem ankety bylo právě SUPER ZOO. Vítězové jednotlivých kategorií jsou automaticky nominováni na cenu Zlatý záchranářský kříž, který udílí prezident České republiky.

Ocenění Statečné psí srdce získají pejsci a jejich majitelé v těchto kategoriích:

  • Záchranný čin služebních a záchranářských psů
  • Záchranný čin neslužebních psů
  • Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa)
  • Spící srdce (ocenění in memoriam)
  • Cena hlavního partnera

Zajímá Vás, kdo ocenění získal a jaký příběh za tím stojí? Čtěte dále.

Záchranný čin služebních a záchranářských psů

Cenu získala devítiletá fenka Cita a její psovod Ladislav Pozdníček. Ocenění předala známá spisovatelka Bianka Bellová.

Stalo se to v minulý rok v srpnu nedaleko Nechranické přehrady. City páníček byl požádán o pomoc při nočním hledání třináctiletého chlapce, který se nevrátil domů. Policisté po něm marně pátrali už několik hodin. Po příjezdu na místo kolem přehrady začala City s páníčkem prohledávat okolí. Noční pátrání bylo velmi vysilující. Cita chlapce ucítila a štěkotem dala najevo, že jej našla. Jeden pejsek udělal celou rodinu šťastnou.

Cita však není obyčejným záchranářským psem. V rámci canisterapie rozdává radost mnoha handicapovaným dětem.

Záchranný čin neslužebních psů

Toto ocenění zaslouženě získala fenka Róza paničky Veroniky Tomáškové. Cenu panička převzala z rukou herečky Báry Štěpánové.

Veronika má mladší sestru Anetku. Ta vyrazila s Rózou a koloběžkou na procházku. Za plotem volně pobíhali dva psy, kteří byli známí svou agresivitou nejen vůči psů, ale také vůči lidem. Ti se za Anetkou s Rózou ihned rozběhli. Róza si však zachovala čistou hlavu a svou malou paničku odtáhla z jejich dosahu.

Spící srdce

Toto ocenění se udílí „in memoriam“ a získal jej Vlastimil Maxa a jeho pes Erik, který bohužel před třemi lety zemřel. Za svůj život však dokázal zachránit nespočet životů. Byl to oddaný, pracovitý a odvážný německý ovčák.

Jeho nejobtížnějším úkolem bylo pátrání po patnáctiletém školákovi, který se ztratil v lese během mrazivého ledna. Venku zuřila vánice, packy se bořily hluboko do sněhu, ale nakonec se jim podařilo chlapce najít. Silně podchlazeného chlapce pak pejsek i jeho páníček dlouho objímali.

Pomáhající srdce

Za svou dosavadní činnost získala ocenění čtyřletá kříženka Malina a její panička Zdenka Koldová. Nárok na ocenění má pouze ten pejsek, který dlouhodobě jakkoliv pomáhá. A právě to Malina dělá.

Malina je neuvěřitelně chytrá a bystrá fenka. Její panička trpí diabetem a musí užívat inzulin. Hladina cukru jí často kolísá a občas tak mívá záchvaty. Zdenka naučila Malinu tyto záchvaty předvídat. A jednou se to opravdu vyplatilo. Před venčením začala Malina zničehonic štěkat. Panička si změřila hodnoty cukru a skutečně zjistila příliš vysoké hodnoty. Ihned si aplikovala inzulín. Malina ji tak zachránila před kolapsem a upadnutím do bezvědomí.

Cena hlavního partnera

Protože kandidátů je hodně, museli jsme se také zapojit. Důkladně jsme posoudili všechny příběhy a rozhodli se odměnit jorkšírka Montyho, který ochránil svou paničku před rozzuřeným psem. Bohužel přišel při obraně paničky o život.

Tenhle příběh se nám vypráví jen s těžkým srdcem. Monty se s paničkou vraceli z odpolední procházky. Z nedaleké zahrady však dírou v plotě unikl jeden agresivní pes a zamířil si přímo k Denise. Vrhl se na ni, ale do cesty se mu nakonec postavil Monty. Chtěl svou paničku chránit. Rozzuřený pes zaměřil svou pozornost na něj. Monty neměl jedinou šanci. Denise se podařilo utéct, její křik přilákal několik lidí. Pes po několika minutách nechal Montyho být. Malý jorkšírek se z posledních sil zvedl a podíval se na paničku. Jeho poslední pohled byl plný lásky.

Tenhle příběh nás vždy rozesmutní. Zároveň nám ale dokazuje, že pes je největším přítelem člověka. Když i v tak malém pejskovi může být obrovské srdce. Monty, postaráme se, aby se na Tebe nezapomnělo!