🔥 Dlouhodobě snižujeme ceny krmiv. Prohlédněte si nabídku.

☀️ Otevírací doba o svátcích. Více informaci.

🚚 Týden dopravy ZDARMAZbývá:
 
dnů
 
hodin
 
min
 
sek
Více informaci. 🚚

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

Můžete začít s výběrem z naší akční nabídky z letáku.

/ Pomoc útulkům / Pomozte s námi papouškům z Laguny

Pomozte s námi papouškům z Laguny

Laguna je nezisková společnost, která pomáhá papouškům v nouzi. Je zaměřená převážně na nejproblémovější druhy, jako jsou kakadu, žako, ara, ale přijímá do své péče i ostatní druhy papoušků či jiných druhů exotických ptáků.

Do Laguny se dostávají papoušci s psychickými či vážnými zdravotními problémy, kdy původní chovatelé nejsou už schopni se adekvátně o nemocné papoušky postarat. Ať už je to z důvodu problémů ze strany papouška, či z důvodu vážných potíží zdravotních či rodinných na straně chovatele. Veterinární péči zajišťuje specialistka na exotické ptactvo - MVDr. Nečasová. Papoušci jsou pod odborným dohledem léčeni a dodatečně socializováni s vlastním druhem. Pokud je to možné, jsou zařazeni do skupin a terapie probíhá hravou formou ve společnosti dalších již vyléčených papoušků.

Laguna nedokáže papoušky vrátit zpět do pralesa, do jejich prapůvodních domovů. Alespoň některým z nich umožnili pobyt ve velké voliéře, která je umístěna přímo v tropickém skleníku Botanické zahrady Univerzity Karlovy v Praze na Albertově, kde v prostředí vzácných cykasů a jiných tropických rostlin mohou spokojeně žít ve společnosti svého druhu. K této tropické voliéře je připojena i venkovní část, aby v letním období mohli kdykoliv na slunce a evropské pršení, když jim nemůžou vrátit slunce z tropů a monzunové deště.

V současné době má Laguna v péči cca 90 papoušků, což je téměř 30 druhů.

V roce 2020 se připravuje stavba nového pavilonu pro papoušky s kapacitou cca 50 papoušků v Bioparku Štít (u Chlumce nad Cidlinou). Uvítají jakoukoliv finanční pomoc na vybavení nových celoročních ubikací a venkovních voliér. I zde se bude Laguna snažit vytvořit jejich svěřencům co nejpříjemnější podmínky, aby tu svoji druhou šanci měli možnost prožít co nejlépe.

Potřebují:
- finance na pokrytí veterinární péče a speciálních diet pro papoušky
- věcné dary = podestýlky (štěpky, hrubé hobliny) do voliér
- hračky pro papoušky

Další info na www.spolecnostlaguna.cz
nebo na Facebooku stránka Společnost Laguna