Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Dobrý den, jste přihlášeni do chovatelského klubu Super zoo. Máte aktivní zvýhodněný chovatelský ceník, díky kterému u nás nakoupíte levněji. Vaše slevy, které máte jako člen chovatelského klubu, není možné kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

🎁 - 15 % na váš nákup. Slevový kód SUPERDAYS. Více informací.

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Škola Super zoo / ...o psech / Články / 7 tipů, jak zpříjemnit psovi léto

7 tipů, jak zpříjemnit psovi léto

Léto je tu a s ním chuť na nová dobrodružství! Ať už se chystáte s vaším pejskem cestovat někam k vodě, nebo zůstanete doma, váš čtyřnohý přítel určitě uvítá nějakou tu letní zábavu. Připravili jsme pro vás 7 tipů, díky kterým váš pes prožije léto v naprosté pohodě.  

Osvěžující a zábavná koupel 

Počasí je poslední dobou nevyzpytatelné a ze dne na den můžeme zažívat extrémní teploty, které nejsou příjemné vám, ani vašemu chlupáčovi, pro kterého to platí dvojnásob. Trochu osvěžení vašemu pejskovi můžete dopřát pořízením bazénu pro psy, který lze umístit jak na zahradu, tak na balkon či terasu. Věřte, že váš pejsek bude v bazénku vesele dovádět celé léto! 

 

Chladivý pelíšek 

Jestliže ale nemáte vlastní zahradu nebo terasu, nezoufejte. Existují i jiné způsoby, jak zabránit přehřátí vašeho psa. Velmi praktické jsou chladící podložky, které obsahují netoxický chladící gel. Skvělé jsou hlavně v případě, když doma nemáte žádný chladnější koutek, kde by mohl váš mazlíček v horkých dnech odpočívat. Podložka má totiž neustále stejnou příjemnou teplotu, takže už se nebudete muset bát o zdraví vašeho miláčka. Přehřátí může mít u pejsků fatální důsledky! Více se o přehřátí psa můžete dočíst v tomto článku

Osvěžující hračky 

I v horku váš mazlíček bude vyžadovat nějakou tu zábavu. Na společné dovádění u vody si můžete pořídit například plovoucí disk, kruh nebo míček, který využijete jak u rybníka, tak v parku. Věřte, že si společně užijete spousty zábavy! A navíc se dá využít i jako praktická pomůcka při výcviku aportu. 

Zábavná zmrzlina 

Další skvělou pomůckou pro volné chvíle a zároveň i ochlazení pejska jsou chladivé hračky z termoplastické gumy. Tyto hračky lze naplnit vodou, která se postupně při hře uvolňuje a pejska ochlazuje. Pokud je potřeba, dají se vložit i na pár hodin do mrazáku – promění se pak v osvěžující zmrzlinu, které žádný pejsek neodolá! 

Tekoucí voda 

V horkých letních dnech nesmíme kromě zábavy zapomínat ani na pravidelný pitný režim. Zatímco člověk se ochlazuje pocením, pejsek odvádí teplo z těla vyplazeným jazykem a zrychleným dýcháním. A u toho samozřejmě dochází i ke ztrátě tekutin, proto je třeba pejskovi umožnit co nejsnazší přístup k čerstvé vodě. Kromě klasické misky s vodou, která je samozřejmostí, můžete pejskovi dopřát osvěžení v podobě fontány. Ta je obzvlášť skvělým pomocníkem, pokud váš pejsek patří mezi méně žíznivá zvířata. Čerstvé tekoucí vodě se totiž dá opravdu jen těžko odolat.  

Voda sbalená na cesty 

Na dostatek vody pro pejska je důležité myslet i na cestách. Pro tyto účely se skvěle hodí cestovní lahve a misky, které snadno pejskovi zajistí osvěžení, ať už jste se vydali kamkoliv.  

 

Antiparazitika 

A když už jsme u těch výletů – nezapomeňte svého pejska chránit před nálety nejrůznějších parazitů! Jestliže se chystáte na procházku do lesa či někam jinam do přírody, nezapomeňte na ochranu antiparazitiky. Využít můžete obojky, spot-ony, spreje nebo šampony. Antiparazitik je na trhu velké množství, takže určitě najdete takové, které bude vašemu pejskovi vyhovovat a žádní paraziti vám společné léto nezkazí. 

Komentáře