321 000 180

Po - Pá: 8:00 - 16:30
/ Škola SUPER ZOO / ...o psech / Články / Běžný život / Jaký vliv má podzimní počasí na naše mazlíčky?

Jaký vliv má podzimní počasí na naše mazlíčky?

Jaký vliv má podzimní počasí na naše mazlíčky?

Podzim s sebou přináší chladnější počasí, méně sluníčka, déšť a mlhu. Není divu, že se nejen my lidé  cítíme tzv. pod psa. Navíc začínají řádit virózy a nachlazení. Proto kdekdo užívá doplňky stravy, aby zůstal zdravý a v kondici. Neměli bychom však zapomínat ani na naše chlupáče. I jejich imunita může být s příchodem podzimu oslabena.

Něco pro pohodu a lepší kondici

Velmi oblíbeným doplňkem je lososový olej. Posiluje imunitní systém a potlačuje chronické záněty. Pokud je podáván pravidelně, zvyšuje schopnost učení a zlepšení paměti zejména u štěňat a stárnoucích psů. Je prospěšný psímu i kočičímu srdíčku a má i estetické účinky, neboť podporuje zdraví kůže, lesk, hustotu srsti a posiluje drápky. Další užitečný pomocník je kokosový olej. Zvyšuje odolnost a výkon, podporuje metabolismus. Je vhodný zejména pro psy v zátěži, neboť je energetickým zdrojem pro svalstvo. Chcete posílit obranyschopnost a vitalitu svého psa nebo kočky? Zkuste zelenou řasu spirulinu. Posiluje funkci imunitního systému a je pomocníkem při rekonvalescenci. Uleví také mazlíčkovi při nebo po stresovém období. Výborně regeneruje organismus po fyzické zátěži. Zdravé zvíře udrží spirulina v kondici a spokojené. Pozitivní účinek na nervový systém mají také pivovarské kvasnice. Vyživují srst a kůži a v neposlední řadě napomáhají správnému zažívání (bohatý zdroj probiotik) především v období rekonvalescence.

 

Pro lepší pohyblivost

V každém věku, v každém stupni zátěže i v každém ročním období dochází u aktivních pejsků k zatěžování kloubů. To můžeme snadno napravit přidáváním kloubní výživy. Díky obsahu glukosaminu, chondroitinu a MSM budou kloubní chrupavky chráněny před zátěží, budou pružnější a rychleji se zregenerují. Při přetrvávajících problémech s klouby pomáhá kloubní výživa zvýšit pohyblivost a snížit bolest. Super je Canvit Chondro ve formě chutných tablet s příchutí kuřecích jater, které si každý pes určitě zamiluje.

 

Jak urychlit línání srsti koček a psů?

Majitelé psů a koček mají podzim spojený mimo jiné i s línáním svých mazlíčků. Línání nelze zastavit, ale pomocí našich tipů jej můžete omezit na minimum.

 

Doplňky stravy

Skvělou volbou je lososový olej. V případě, že mazlíčkovi vadí specifická rybí vůně, lze jako alternativu použít lněný olej. Doporučujeme také pravidelné podávání pivovarských kvasnic.

 

Péče o srst

Častější koupání psů v kvalitní, nejlépe přírodní, kosmetice určené přímo pro psy také urychluje proces línání. Uvolněná srst se odstraní a zrychlí se nástup srsti nové. Během línání je na denním pořádku kartáčování psů a koček.

 

Přejeme příjemně strávený podzim v SUPER náladě a kondici.

 

 

Komentáře

Přidat reakci

Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Komentář: *
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image